У Німеччині заявляють, що вже надіслали Росії запит з пропозицією викупити скандальні турбіни і тепер очікують відповіді, пише "Укрінформ".

Читайте також: Siemens припиняє постачати устаткування російським держкомпаніям через "кримські турбіни"

Як зазначив виконавчий директор Східного комітету німецької економіки Міхаель Хармс, на відповідь від Росії чекає не лише офіційний Берлін, а й підприємницькі структури.

Ми очікуємо, що проблема буде вирішена,
– небагатослівно сказав він.

На запитання, про те, яких саме кроків чекає Німеччина для вирішення ситуації, Хармс уточнив, що "все ще діє пропозиція Siemens викупити ці турбіни назад"

За його словами, багатьом незрозуміло, чому російська сторона відмовилася "від такого простого і вигідного всім сторонам легального вирішення проблеми". Хоча негативних наслідків навряд чи вдасться уникнути через резонанс, який викликав цей скандал.

Читайте також: ЄС розширить санкції проти Росії через турбіни Siemens

Водночас Хармс нагадав, що Siemens вже працює в Росії 160 років і російський ринок є "абсолютно ключовим" для компанії, яка дуже багато "локалізувала" на території РФ не тільки турбін, а й трансформаторів, поїздів.

"Компанія робить там фантастичний бізнес. І було б дуже шкода, якби цей (інцидент - ред.) завадив бізнесу", – сказав Хармс.

Нагадаємо, на початку липня з'явилась інформація, що на станціях в окупованому Криму планують встановити турбіни німецького концерну Siemens. Історія одразу ж викликала чималий резонанс.

Німецький концерн Siemens визнав, що його продукція (газові турбіни) потрапили до окупованого Криму в обхід санкцій. Згодом Siemens подав позов до Арбітражного суду Москви щодо цих поставок.