Відповідну заяву Брагар опублікував на своїй сторінці у фейсбуці. Волонтерок, які саме поверталися з похорону загиблого на Донбасі бійця, депутат назвав "дівчатами націоналістичних поглядів".

До теми: Не вимкнув російський фільм: водія, який вигнав медика і волонтерку, зустріли обурені активісти

Політик відзначив, що в Україні не існує законодавчих обмежень щодо демонстрації фільмів під час перевезень в автобусі.

Демократичне рішення водія заслухати думку більшості пасажирів привело до того, що згадані пані самостійно залишили автобус. Вони зробили це у відповідь на відмову як водія, так і більшості присутніх в автобусі, змінити демонстрацію серіалу. Ця ситуація зайвий раз доводить існування у нашій державі неприйняття позиції інших людей і культурної нетерпимості,
– заявив Брагар.

Після цього депутат додав, що водій нібито не порушив жодного закону і взагалі намагався знайти компроміс із "незадоволеними пасажирами". Також Брагар обіцяє унеможливити спроби роботодавця притягнути до відповідальності водія.

Дізнайтеся більше: Водіїв, які вигнали медика і волонтерку, звільнять: реакція потерпілих пасажирок

Окрім того, "слуга народу" розкритикував волонтерок і навіть угледів порушення закону у їх проханні вимкнути російський серіал.

"Відстоювати право на спілкування державною мовою є важливим у наш час. Проте не менш серйозно необхідно поставитися до методів та шляхів, яким має популяризуватися любов та повага до української мови. Заклики типу: "російської мова не має лунати в Україні" – є неприйнятними, дискримінуючими та такими, які порушують закон, а саме статтю 161 Кримінального Кодексу", – сказав Брагар.

Тому нардеп планує написати заяву до Нацполіції на волонтерок.

Що відомо про скандал з водієм і волонтерками?

  • Скандал виник 27 січня через російськомовний фільм у рейсовому автобусі, що їхав з Луцька до Києва.
  • Саме ним з похорону загиблого на Донбасі бійця Миколи Сорочука поверталися його кохана і волонтерка Ярина Чорногуз та її подруга-волонтерка Анастасія Конфедера.
  • Дівчата просили вимкнути російський фільм, який транслювали у салоні, і пояснили: в Україні 6 рік йде війна і напала на нас Росія.
  • Проте водій відмовився це зробити, а пасажири його підтримали.
  • Зрештою, волонтерки вийшли з автобуса просто посеред траси.
  • Проте спокійно до Києва водій так і не доїхав – у столиці його зустрічали обурені активісти.
  • Компанія-перевізник, у якій працює водій, вже відреагувала на скандал. Там заявили, що шоковані поведінкою їхнього працівника і пообіцяли звільнити обох водіїв, які були на рейсі.