У Вікіпедії фото карти вже змінили, і навіть пообіцяли, що "все буде добре". А от на сторінці JBL Ukraine сторіз із ганебною картою станом на 2 ночі 6 липня все ще було доступним для перегляду.

І цього ж дня Подзвонять Баканову: держканал "Дом" показав карту з "російським" Кримом

Вікіпедія: карта Росії з Кримом

Тимчасово окупований український півострів в українській версії Вікіпедії у статті "Час у Росії" показали як частину території країни-агресора. Хоча навіть у тексті про Крим немає жодної згадки.

Крим
Карта з української Вікіпедії, де Крим позначили російським / Скриншот

5 липня на це звернули уваги користувачі мережі, і карту одразу змінили. Зауважимо, що карта не з'явилася там недавно – останнє редагування сторінки було ще у квітні.

Росія
А ось такий вигляд має карта тепер – вже без Криму у Росії / Скриншот

До слова, в російській версії цієї ж статті у Вікіпедії карта Росії з українським півостровом є. Вочевидь, там ніхто нічого змінювати наміру не має.

JBL: Україна без Криму і Донбасу

Інстаграм-сторінка JBL Ukraine розмістила сторіз, у якому опитує своїх читачів, з якого вони міста України. І все б нічого, але в ілюстрації сторіз – карта України без окупованих Росією територій (Криму та всього Донбасу).

Скандал
Карта України без окупованих територій на сторінці JBL Ukraine в інстаграмі / Скриншот

У мережі користувачі розкритикували такий "креатив" та зажадали від компанії офіційних пояснень.

Керівництво оголосило рзслідування

У коментарі 24 каналу компанії зазначили: цей контент не був затверджений і з'явився на сторінці через грубу внутрішню помилку.

Зрештою цю картинку видалили, оскільки "вона не відповідає цінностям бренду".

До того ж у фейсбуці JBL Ukraine написали пост із вибаченням за ситуацію і обіцянкою замінити частину команди, яка допустилася "прикрої помилки".

Зауважимо, у Верховній Раді зареєстровано законопроєкт, яким передбачено покарання за публікацію карти України без окупованих територій.

Читайте також Сервіс Hotline опублікував карту України без Криму: фото