Бутусов: Зеленський хоче залишити Татарова

На думку журналіста Юрія Бутусова, Татаровим опікується сам президент Володимир Зеленський. Мовиться про справу про причетність заступника Єрмака до оборудок "Укрбуду".

Цікаво НАБУ розслідує справу щодо заступника Єрмака, який критикував Ситника, – ЗМІ

"Наскільки мені відомо, президент Зеленський з самого початку постійно опікується цією справою. Він поставив завдання не здавати Татарова та залишити його, оскільки він призначений президентом", – сказав головний редактор сайту "Цензор.НЕТ" Юрій Бутусов.

Зеленський хоче залишити його за будь-яку ціну. Ми бачимо просто таке "підкилимне" бажання зірвати цю гучну справу,
– зауважив Бутусов.

Як це може вплинути на співпрацю з МВФ

Татаров же усі звинувачення відкидає, натомість критикує діяльність НАБУ. Зокрема, непрямо дорікнув їм, що ті просувають в Україні чуже, "зовнішнє управління".

Голова правління Центру протидії корупції заявив, що подібні заяви на рівні президентського офісу можуть неабияк погіршити відносини України з міжнародними партнерами. Зокрема, з МВФ та Світовим банком.

Зверніть увагу Україна недостатньо бідна: Милованов про ймовірність списання боргів від МВФ

"Зе (Зеленський – 24 канал) збирає послів і каже, що ми за НАБУ. Через 2 дні Татаров виправдовується і каже, що це не українська історія. Тобто посли розуміють так: або Зеленський обманює їх, або Татаров має бути негайно звільненим", – зауважив Шабунін.

Ймовірні домовленості президента з олігархами

Крім того, за інформацією журналістів, Татаров неофіційно відповідає за тіньові домовленості президента з олігархами.

Через Татарова Зеленський вибудовує ті хиткі домовленості з українськими олігархами,
– зазначив Бутусов

Але сам Володимир Зеленський нічого не коментує. Лише в президентському офісі почали виправдуватися. Мовляв, Татаров не те мав на увазі.

Якщо Татарова звільнять – влада не програє, – експерти

Самі ж експерти впевнені, якщо Татарова звільнять – влада точно не програє.

"Зробити кейс посадки когось з найближчого оточення демонстративно – це також було б політично вигідно", – заявив політолог Олег Саакян.

На його думку, у цій ситуації боротимуться з одного боку внутрішньо-елітарні домовленості самого Офісу Президента, а з іншого – можливість зробити гарну картинку.

До теми У Єрмака вп'ятеро більше радників, ніж у Зеленського: про що це свідчить

Зеленського неодноразово закликали звільнити Татарова. Однак робота у МВС під час Революції Гідності не була достатнім аргументом для відставки. Натомість ймовірна причетність Татарова до корупційних оборудок, якщо у слідства є серйозні докази, цілком може змінити позицію президента.

Скандали навколо Татарова: останні

  • Столичний забудовник Максим Микитась заявив, що Татаров на прохання забудовників домовився про написання позитивної експертизи на користь приватної компанії-забудовника. Татаров був посередником у передачі хабаря.
  • Неабиякий скандал і розголос зчинився після повідомлень у ЗМІ про ймовірну причетність Татарова до оборудок "Укрбуду". У НАБУ готували підозру посадовцеві, втім у процес втрутилася генпрокурорка Ірина Венедіктова. Вона відсторонила прокурорів, що вели справу, і призначила нових.
  • Варто відзначити і найгучніший скандал, який спровокував хвилю обурення у суспільстві. Після розгону майданівців на Революції Гідності у 2013 році Олег Татаров, який був офіційним рупором МВС, заявляв, що поліція не використовувала вогнепальну зброю. Він запевняв, що "деякі з загиблих мали поранення в потиличну частину голови, що було доказом, що вистрілював хтось з натовпу". На скандал відреагував Андрій Єрмак.