Таку думку 24 каналу висловив політолог та аналітик з угорського питання на Закарпатті Дмитро Тужанський. За його словами, ймовірно, Орбан намагався так підбадьорити своїх партійців, які виглядають розгубленими внаслідок того, що деякі прогнози прем'єра не збулися.

Зверніть увагу Угорщина попалась на корупції: її можуть виключити з ЄС

Майбутнє Орбана та його партії під сумнівом

На початку лютого 2022 року Орбан перебував з візитом у країні-агресорці, де заявляв нібито ніякої війни росії з Україною не буде. Прем'єр-міністр Угорщини був дуже переконливим для своїх партійців, проте вторгнення росії на територію нашої держави таки відбулося.

Після вторгнення Угорщина опинилася у складній ситуації, тому що наклалася відразу низка викликів. Це не якісь політичні виклики, якими можна маніпулювати – це гроші,
– зазначив політолог.

Після перемоги Орбана на виборах Євросоюз почав нову санкційну процедуру проти Угорщини й під питанням опинилося отримання країною коштів від ЄС. Крім того, після початку вторгнення росії в Україну та накладених санкцій постало питання виходу російського бізнесу з угорського ринку. Тобто, Орбан почав втрачати свої "неймовірні умови" отримання грошей.

Це, відповідно, не просто деморалізує команду, а ставить під сумнів його (Віктора Орбана – 24 канал) авторитет, майбутнє і майбутнє його партії та влади,
– пояснив Тужанський.

Тужанський прокоментував заяви Орбана: дивіться відео

Що відомо про заяву угорського прем'єра

Віктор Орбан заявив, що війна росії проти України може тривати до 2030 року. А наша держава начебто може втратити третину чи половину своєї території.

Прем'єр-міністр Угорщини також сказав, що енергетичну кризу в Європі спричинили начебто санкції й навіть не згадав про те, як росія маніпулює ринком. При цьому Орбан почав лякати, що взимку може зупинитися до 40% європейської промисловості.

Переговори між європейськими лідерами щодо продовження санкційного пакета ще на пів року очікуються восени, і, за словами прем'єр-міністра, необхідно докласти зусиль, щоб не допустити продовження санкцій.