Про це повідомляють "Українські Новини" з посиланням на джерело в Конституційному Суді.

Згідно з повідомленням, російська депутатка просить розглянути конституційність положень частини 3 статті 309 і положень частини 4 статті 399 Кримінально-процесуального кодексу.

Читайте також: Скандальна Поклонська брала участь в арешті Сенцова, – адвокат

Зазначимо, що стаття 309 визначає рішення слідчого-судді, які можуть бути оскаржені під час досудового розслідування.

В цьому контексті Поклонська просить перевірити конституційність того, що "скарги на інші визначення слідчого судді оскарженню не підлягають і заперечення проти них можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді".

Стаття 399 визначає залишення апеляційної скарги без руху, її повернення або відмову відкриття провадження.

У цьому контексті Поклонська просить оцінити конституційність того, що "суддя-доповідач відмовляє у відкритті провадження лише у разі, якщо апеляційна скарга подана на судове рішення, яке не підлягає оскарженню в апеляційному порядку, або судове рішення оскаржене виключно з підстав, з яких воно не може бути оскаржене відповідно до положень статті 394 Кодексу".

У Конституційному Суді відзначили, що Поклонська звернулася зі скаргою як громадянка Росії. Проте в КС нічого з цим не можуть вдіяти, оскільки будь-який громадянин, відповідно до Конституції, має право на подачу індивідуальної конституційної скарги.

Яке рішення за скаргою ухвалить КС – залежить тільки від суду.