Дослідження провели за патологічним матеріалом від 12 жовтня 2021 року. Про це повідомили 19 жовтня у Головному управлінні Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області.

Читайте також Вперше за 10 років: на Львівщині через сказ у кота ввели карантин

На Прикарпатті ввели карантин через сказ собаки

Івано-Франківська регіональна державна лабораторія Держпродспоживслужби встановила сказ собаки, який належав громадянину міста Городенки, що у Городенківській ОТГ Коломийського району.

Собака покусав власницю. Сказ виявили за результатами лабораторного дослідження методом люмінесцентної мікроскопії.

Городенківське управління провело засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії.

Рішенням якої (мовиться про вищезгадану комісію – 24 канал) затвердили план заходів з ліквідації сказу, визначили неблагополучною територією частину міста Городенка, наклали карантинні обмеження та розпочали заходи з ліквідації сказу,
– розповіли у відомстві.

Окрім того, в осередку захворювання вживають заходи з локалізації захворювання.

Коротко про останні випадки сказу в Україні

  • 5 серпня на Львівщині у селі Межиріччя вперше за 10 років у кота підтвердили сказ. Через це у Червонограді та прилеглих територіях з 30 липня запровадили карантинні обмеження.
  • 10 серпня у Голосіївському районі Києва зафіксували випадок сказу. Інфікувався кіт, який покусав 4 людей. Згодом тварина померла.
  • 8 жовтня в селищі на Волині оголосили карантин через сказ. Хворобу виявили у лисиці, яка загинула від удушення місцевого собаки.