У цій оборудці беруть участь росіяни й окупаційні війська росії в Україні. Про це під час брифінгу розповів надзвичайний і повноважний посол України в Лівані Ігор Осташ.

До теми У "Слузі народу" припустили, що буде з українським зерном, від якого відмовилися у Лівані

Як росіяни нелегально вивозять зерно з окупованих територій України

В основному крадене зерно перевозять сирійські або російські судна.

Працює злочинна система, яка постійно перевозить крадене зерно з України. Це може бути через Туреччину, це може бути напряму до Сирії, це може бути до інших країн Близького Сходу. Але це така оборудка злочинна в якій беруть участь, звичайно, росіяни, окупаційні війська Росії в Україні. Звичайно, сирійські, російські, в основному, судна, і не тільки,
– розповів він.

Весь час судна, які завантажуються в Криму, йдуть злочинними маршрутами, виключають свої AIS, транспондери та маячки – все для того, щоб бути невидимими. Очевидно, що росіяни намагаються щось приховати та уникнути відповідальності.

Як притягнути росію до відповідальності

Посол наголосив, що важливо звертатися до міжнародного морського права, оскільки всі дії сигналізують про нелегальну роботу і нелегальний бізнес.

Очевидно є пропозиція пропрацювати серйозно усі ці правила, які існують в рамках Міжнародної морської організації, з тим щоб спробувати тут поставити певні перепони,
– сказав Осташ.

До слова, нещодавно СБУ назвала зрадників, які допомогли росії викрасти понад 650 тисяч тонн українського зерна. Працівникам спецслужби вдалось встановити увесь ланцюжок причетних до злочину – від зрадників, які підписали "дозволи" на вивезення українського зерна, до усіх членів екіпажу 10 суден росії, на яких і транспортують награбоване.

До теми – Єгипет розірвав контракт на тисячі тонн українського зерна: дивіться відео