Про це розповів голова СБУ Василь Малюк в проєкті "Рік. За кадром. Спецслужбіст". За його словами, співробітники СБУ вже виявили чимало агентів різного ґатунку.

Зверніть увагу СБУ підтвердила російський паспорт в батька заступника Малюка: як пояснили ситуацію

Що роблять із ворожими агентами

Василь Малюк відзначив ефективну роботу контррозвідки СБУ. Саме вона займається викриттям російських агентів в Україні. У 2022 році СБУ виявила понад 300 агентів Росії.

Однак не всі агенти відправляються на лаву підсудних. Василь Малюк пояснив, що з ними проводять відповідну роботу, і якщо цих агентів вдається перевербувати, то їх уже використовують в наших інтересах. Перевербовані агенти дозволяють дезінформувати росіян, впливати на них чи отримувати потрібну інформацію.

Інші ж отримують покарання у вигляді ув'язнення терміном від 13 до 15 років відповідно до статті Кримінального кодексу про державну зраду.

Затримувалися "різнокаліберні" ворожі агенти. Це від звичайних збирачів інформації про місця дислокації та до таких як Медведчук (кум Путіна – 24 Канал),
– відзначив Малюк.

Як Медведчук працював з ФСБ

Щодо кума Путіна Віктора Медведчука, якого СБУ затримала 12 квітня 2022 року, Василь Малюк зазначив, що той співпрацював безпосередньо з 5-ю службою російської ФСБ, яка якраз займалася роботою щодо України.

У цієї служби ФСБ був план під назвою "Промінь", який зараз є в матеріалах справи СБУ. У документах Медведчук своєю рукою вносив корективи щодо діяльності агентурних мереж та створення окупаційних режимів на території України.