Фонд "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва та Центр Разумкова провели опитування серед громадян, яке показало, що знання українцями Конституції не змінилося за останні роки.

Читайте також: День Конституції: маловідомі факти про Основний Закон України

Загалом в Україні залишається доволі низька обізнаність громадян зі змістом Конституції. Майже половина населення (47%) взагалі не читала її текст, а близько третини (32%) читали лише окремі її підрозділи. З усіма розділами знайомі лише 11% населення. Половина українців робили це для того, аби знати свої права,
– зазначили автори опитування.

Водночас 67% опитаних переконані, що Конституцію необхідно змінювати. Третина з них вважають, що це треба робити негайно, інша третина певні, що зміни потрібні, але лише після стабілізації ситуації в країні. Лише 12% не бачать потреби в зміні Конституції, а 20% не сформували конкретної думки.

Українці вважають, що розробляти зміни до Конституції має незалежний орган, до складу якого увійдуть представники різних гілок влади та незалежні експерти.

Опитування було проведене серед 2 тисяч респондентів з 13 по 20 червня 2019 року в усіх регіонах України за винятком окупованого Криму та Донбасу. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

Що кажуть у Зеленського про зміни до Конституції? Команда президента Володимира Зеленського має намір змінити Конституцію України і планує розпочати з розділу про права і свободи громадян. Представник гаранта у ВР Руслан Стефанчук пояснив, що наразі ще неясно, чи буде змінено Основний Закон в якійсь частині чи загалом.

Водночас, представник президента в Кабміні Андрій Герус переконаний, що деякі положення Конституції України необхідно змінити, аби мати можливість створити незалежні регуляторні ринки та антикорупційні органи.