Про це йдеться у редакційній статті La Vanguardia.

На думку видання, у другому етапі переговорів про Brexit Великобританія має більше переваг: "вона сподівається скористатися суперечливими інтересами 27 країн ЄС, застосувавши традиційне "розділяй і володарюй".

Читайте також: Як Brexit вплине на стосунки України та Великобританії: відповідь міністра

Тому необхідно проводити переговори так, щоб не виявилося ні переможців, ні переможених, радить іспанська газета.

Провал переговорів щодо створення коаліції у Німеччині та тимчасове послаблення позицій Ангели Меркель у цьому зв'язку є негативним сигналом для Європи. Тепер сильною особистістю із концепцією майбутнього для Європи є президент Франції Еммануель Макрон.

Труднощі для ЄС полягають ще у кількох факторах, зауважують автори публікації. По-перше, всередині Союзу наростають рухи ультраправих, до прикладу в Австрії, де Себастьян Курц оголосив про створення коаліції з Австрійською партією свободи, союзницею президента Росії Володимира Путіна. А в країнах Вишеградської групи "відроджуються закоренілі націоналістичні течії, чий рецепт для Європи зовсім не передбачає подальшу євроінтеграцію". Зараз цю загрозу уособлюють Польща і Угорщина, пояснюють автори публікації.

"Польща, Угорщина і Словаччина, які отримали допомогу від ЄС і опинилися під його егідою, як Іспанія та Португалія в 1980-1990-ті, насторожено ставляться до європейської моделі, яка не вичерпується торгівлею і євро", додає газета.

Читайте також: Союзників там немає: аналітик назвав реальне ставлення до України в Європі