Російські окупанти дуже сподіваються на повне захоплення Донецької та Луганської областей. Це одне з головних завдань, яке вони поставили перед собою у війні з Україною. На їхню думку, окупація Донбасу дозволить їм заявити про "перемогу" та намагатися вийти на переговорний процес, щоб виграти час для відновлення сил.

Читайте також Генштаб скасовує рішення про дозволи для військовозобов'язаних, але готує оновлення

Ситуація біля Слов'янська

Як повідомила заступниця міністра оборони Ганна Маляр, ситуація на фронті дуже динамічна та по-різному розвивається на окремих напрямках. Про це вона сказала в ефірі національного телемарафону, повідомляє 24 канал.

Перше, що варто розуміти – точаться запеклі бої. Десь ЗСУ просуваються вперед, десь маневрують, десь тримають оборону, але все це відбувається у ході важкого протистояння. Наприклад, на Сході наші захисники та захисниці завдають ворогу величезних втрат, але противник залишається сильним та не припиняє наступу та обстрілів.

Маляр підкреслила – зараз сильними є обидві сторони, саме тому бойові дії такі гарячі. Десь є перемоги, десь є й поразки, ситуація динамічна та не дозволяє робити жодних поспішних прогнозів.

Наприклад, на Харківському напрямку ворог намагається наступати, але здебільшого сам перебуває в обороні. Що стосується Слов'янська, який зараз на слуху, то там тривають дуже запеклі бої, обидві сторони застосовують дуже потужну силу,
– сказала Маляр.

Що стосується нападу з Білорусі, то не можна робити жодних стовідсоткових прогнозів й потрібно готуватися до будь-якого сценарію.

Війна Росії з Україною: останні події

  • Білоруси продовжують усіляко сприяти російським окупантам, але вступати у війну з Україною бояться. Вони постійно відвертають увагу ЗСУ військовими навчаннями поблизу кордону, але досі не сформували ударні групи для нападу.
  • Росіяни продовжують масштабний наступ на Сході. Вони здійснили черговий обстріл і штурм Слов'янська, а також не припиняють спроб взяти трасу Лисичанськ – Бахмут під свій повний контроль.

Дивіться також – на Харківщині ЗСУ знищили логістичну базу ворога