Зараз співвідношення артилерійських боєприпасів не на користь українських захисників. Це 24 Каналу зауважив полковник запасу ЗСУ, льотчик-інструктор, військовий експерт Роман Світан.

Дивіться також Новий план Трампа – Джонсона: що задумали в США та чи отримає Україна 60 мільярдів допомоги

"Зараз дійсно співвідношення, можливо, не 1 до 10, але 2 до 10 або 1 до 5 точно. Тобто співвідношення не на нашу користь. Нам для паритету дійсно потрібно 10 до 10", – вважає він.

Яка кількість потрібна ЗСУ

Роман Світан зазначив, що російські окупанти можуть виготовляти приблизно 5 – 7 тисяч боєприпасів на добу і ще додають приблизно 3 тисячі північнокорейських та китайських снарядів. Здебільшого на добу ворог має приблизно 10 тисяч снарядів.

Нам потрібно теж мати таку кількість. У нас зараз на деяких напрямках є і дві з половиною, і тисяча боєприпасів. Але по деяких. Якщо рахувати у загальному, то це не зовсім у наш бік,
– сказав військовий експерт.

Зараз українські військові мають достатню кількість безпілотників. На деяких позиціях навіть не вистачає операторів з управління безпілотниками. Полковник запасу ЗСУ підкреслив, що тільки за допомогою БпЛА наші бійці утримують деякі позиції, але так довго тривати не може.

"Щоб втриматись на тих позиціях, які є, нам точно потрібна додаткова допомога. Для того, щоб звільнити нашу територію, нам точно потрібна американська та європейська допомога. Жодну наступальну дію за допомогою своїх механізмів виробництва ми точно не зможемо зробити", – підкреслив він.

Крім дальніх засобів ураження. Зараз дуже добре працюють спецслужби за допомогою безпілотників. Тому також Україні важливо розвивати власне виробництво.

Снаряди для ЗСУ: останні новини

  • Український лідер Володимир Зеленський заявив, що наразі ЗСУ потерпають від нестачі потрібного озброєння. Зокрема, співвідношення артилерійських снарядів – 1 до 10. За його словами, для того, щоб захистити території, які перебувають під контролем України, необхідно перейти від одиниці до рівних цифр, тобто 10 – 10.
  • Прем'єр-міністр Чехії Петр Фіала повідомив, що Чехія уклала контракти на купівлю 180 тисяч снарядів для подальшої передачі Україні. Планується законтрактувати ще сотні тисяч боєприпасів. Зокрема, мовиться про цифру у 300 тисяч.
  • Німеччина передала Україні новий пакет військової допомоги для боротьби проти Росії. У нього ввійшли снаряди, гвинтівки, дрони, техніка для розмінування та інше.