Візит принца Вільяма до Польщі – "особиста місія" для королівської родини. Там він зустрівся з президентом Анджеєм Дудою.

Цікаво Принц Вільям заради українців порушив королівське правило: що він зробив

Принц Вільям зустрівся з Дудою

Принц Вільям і Дуда довго говорили про зусилля Польщі щодо допомоги Україні. Принц висловив свою вдячність і підтвердив "глибокі відносини", які існують між Польщею і Великою Британією.

Також він зустрівся з українцями, які були змушені тікати від війни. Принц зробив особисту пожертву велосипедів і самокатів для дітей, які проживають в одному з великих варшавських центрів для біженців.

Окрім цього, він знайшов час, щоб зустрітися з молодими українцями, які переїхали до Польщі та продовжили своє навчання там. Одна зі студенток розповіла, що візит члена королівської родини став важливим нагадуванням для решти світу про те, що страждання і бойові дії тривають.

Варто прочитати Зіграв у теніс і захопився поляками: принц Вільям зустрівся з українськими біженцями у Варшаві

У Росії почало палати

Речниця Міністерства закордонних справ Росії Марія Захарова, дізнавшись про візит принца Вільяма, зробила дивну конспірологічну заяву. Мовляв, він привіз туди снаряди зі збідненим ураном.

Захарова також стверджує, що візит принца Вільяма до Польщі "знімає будь-які сумніви" щодо причетності Великої Британії та Польщі до війни в Україні.

Цікаво, чи привіз Вільям Карлович снаряди зі збідненим ураном своїм військам?
– написала вона у своєму телеграмі.

Велика Британія пообіцяла надати ці бронебійні снаряди Україні. Таке рішення обурило Кремль, тож там почали заявляти, що це "рівнозначно ядерній ескалації у війні". Однак варто зауважити, що снаряди зі збідненим ураном, за міжнародними стандартами, не мають нічого спільного з ядерною зброєю.

Україна отримає снаряди зі збідненим ураном: головне

  • Заступниця міністра оборони Британії Анабель Голді повідомила, що Збройні Сили України отримають боєприпаси до танків Challenger 2, включаючи бронебійні снаряди, які містять збіднений уран.
  • Президент Росії Владімір Путін відреагував на це істеричною заявою про те, що "Захід вирішив воювати з Росією до останнього українця не на словах, а на ділі". Росія нібито буде змушена реагувати, якщо "колективний Захід починає застосовувати зброю з ядерним компонентом".
  • Європейська медична комісія провела відповідне дослідження впливу цих снарядів. Висновки свідчать, що суттєвого впливу з відхиленням від норми на екологію, тварин та людей в місцях застосування снарядів немає.