Про те, що колись була дорога до Донецька з Красногорівки нагадує тільки простріляний в решето дорожній знак і зарослий травою асфальт. Дорогу розрізає окоп. Ця місцина стала крайнім рубежем Збройних сил і надійним щитом для прифронтової Красногорівки. На позиції військових виблискують на землі свіжі гільзи.

Читайте також: Ні дня тиші: яке заборонене озброєння використовують російські бойовики

Гатять із околиць окупованих Старомихайлівки та Донецька. Військові розповідають, не соромляться вже й міжнародних спостерігачів, можуть вдарити й серед білого дня. Близько тижня тому сипали 120-тими мінами. "Так, пару приходів було. Здається, 6. І працюють прицільно", – заявив військовослужбовець ЗСУ Олександр.

Міна
Чим обстрілювали українських військових

Пройти до тих позицій, де в землі залишились розриви від мін, кореспондентам 24 каналу не дозволили. З настанням осені збільшуються і ризики. Бо листя вже не ховає, територія добре проглядається.

Пересуватися між позиціями безпечно тільки окопами, тому що останній тиждень на цій ділянці працює ворожий снайпер,
– розповіла кореспондентка Єлизавета Герасимюк.

У цьому переконалися й кореспонденти 24 каналу. В кількох метрах від фортифікаційної споруди просвистіла куля, коли оператор знімав згорілий ще у 2014 році танк. Підступний тихий свист, що пролунав один за одним, навіть чутно на записі.

Згорілий танк
Згорілий танк 2014 року

Командир попередив всі пости. Дмитро пояснив, що стріляли з великої відстані, кулі зачепили гілляччя, тому не влучили. Але помітно, що працюють професіонали.

Видно, що працюють професійні снайпери і б'ють за раз з двох різних позицій. Тобто, якщо стріляють, то з двох позицій одночасно,
– заявив військовослужбовець ЗСУ Дмитро.

За таких обставин на полювання виходить контрснайперська група. Адже це єдиний спосіб придушити прицільну стрільбу противника. Кореспондентів 24 каналу поспішно вивели з позицій.

Дивіться більше фото Єлизавети Герасимюк:

карта окупованих територій
Карта окупованих територій Донбасу / 24 канал