Речник Повітряних сил Юрій Ігнат вже прокоментував цю подію в ефірі Радіо Свободи. За його словами, робота ППО не велась, однак в місті оголосили повітряну тривогу, передає 24 Канал.

Дивіться також Метеор, супутник чи "НЛО": все, що відомо про яскравий спалах над Києвом

Що могло зумовити таке явище

Ігнат пояснив, що загрози ударів не було, але оскільки Україна перебуває у стані війни, і ця подія була, як мінімум дивною, то була застосована повітряна тривога аби запобігти ймовірній небезпеці.

Речник Повітряних сил, посилаючись на сайт Головного центру спеціального контролю, зазначив, що, ймовірно, це могло бути космічне тіло, яке входило в шари атмосфери.

Юрій Ігнат наголосив, очевидно, гумору є місце всюди. Однак командувач Повітряних сил Микола Олещук закликає українців більш коректно використовувати символіку Повітряних сил у своїх жартах.

До слова, речник додав, що Повітряні сили вчора плідно працювали на Сході країни. ОК "Схід" знищило щонайменше 10 ворожих "Шахідів".

Як прокоментували подію у NASA

  • 19 квітня у Києві та області оголошували повітряну тривогу. До цього мешканці столиці розповіли, що бачили яскравий спалах у небі та чули гучні звуки.
  • Після цього глава КМВА Сергій Попко прокоментував ситуацію і зауважив, що, за попередньою інформацією, сталося це через падіння на Землю супутника NASA. Задля уникнення жертв оголошували повітряну тривогу.
  • У NASA пояснили, що причиною спалаху може бути зовсім не супутник, як вважали раніше. Крім того, на момент спалаху супутник перебував на орбіті. Ба більше, упродовж ночі він мав би повернутися до атмосфери Землі.
  • Наразі NASA та Міністерство оборони США відстежуватимуть RHESSI.
  • У Космічному агентстві заявили, що в Україні була зареєстрована "високоенергетична акустична подія" з епіцентром на Київщині.
  • Нагадаємо, що 24 Канал зібрав кумедні та цікаві реакції на спалах, який стався у Києві 19 квітня. Твіттер заполонило кілька сотень нових мемів.