У понеділок, 15 травня, суд розглянув апеляцію ексрозвідника. Його підозрюють у перевищенні влади через проведення забороненої спецоперації з викрадення російського літака.

До теми Здатний на подвиг, але й на авантюру, – ексглава ГУР про арештованого офіцера Червінського

Червінського залишили під вартою

Засідання суду відбулося у закритому режимі – журналістів та вільних слухачів на нього не допустили. Правоохоронці згодом пояснили, що у справі є інформація про воєнні операції та армію.

Червінський разом з адвокатами подав апеляційну скаргу на скасування арешту. Сторона захисту посилалася на те, що з початку повномасштабного вторгнення полковник Червінський добровільно мобілізувався. До того ж він має трьох неповнолітніх дітей, дружину і матір. За словами адвокатів, ризики для суду відсутні, а звинувачення буцімто необґрунтовані.

Також народний депутат від "Європейської солідарності" Володимир Ар'єв пропонував взяти Червінського на поруки. Проте суд відмовив йому, а інших охочих взяти на поруки також слухати не стали.

Суд залишив колишнього ексрозвідника під вартою.

Сам Червінський у коментарі виданню "Радіо Свобода" заявив, що не вважає себе винним і робив все для захисту України.

Я розумію – діяв у межах своїх повноважень, нічого не порушував. І діяв в інтересах України і її захисту,
– заявив Червінський.

Справа про викрадення російського літака

  • У березні 2022 року у цивільної особи виникає авантюрна ідея щодо викрадення російського літака. Проте він швидко звернувся з пропозицією у ГУР МО та СБУ. Там цю спецоперацію відразу окреслили як неможливою, тому заборонили її проводити.
  • Згодом чоловік через знайомого вийшов на Романа Червінського, який почав активно вести листування з російськими військовими. Справа дійшла до того, що у липні колишній розвідник здійснив грошовий переказ 4 000 доларів на рахунок окупантам. Згодом Червінський буцімто домовився з росіянами про передачу російського літака Україні.
  • Викрадення мало відбутися на аеродромі "Канатове", що поблизу Кропивницького. Проте у день нібито викрадення росіяни обстріляли аеродром 8 крилатими ракетами. Як наслідок, загинув один військовослужбовець, ще 17 – отримали поранення.
  • У квітні 2023 року ексрозвіднику оголосили про підозру. Червінському загрожує позбавлення волі строком від 8 до 12 років.
  • 25 квітня Червінського взяли під варту строком на 2 місяці без альтернативи внесення застави.