НАБУ висунуло Коболєву підозру в незаконному преміюванні працівників компанії. Зокрема, посадовець і собі визначив премію у розмірі 10 мільйонів доларів США.

До теми Ексголову Нафтогазу Коболєва залишили на волі: ВАКС не задовольнив клопотання прокурора

САП оскаржила рішення суду щодо колишнього голови "Нафтогазу"

Прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури скерував до Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду апеляційну скаргу на ухвалу слідчого судді ВАКС. Він відмовився застосувати запобіжний захід до колишнього голови правління НАК "Нафтогаз України" Андрія Коболєва. Таке рішення пояснили, зокрема, необґрунтованістю підозри.

Спеціалізована антикорупційна прокуратура вважає це рішення незаконним та необґрунтованим. САП не погоджується з викладеними у рішенні доводами щодо визнання підозри необґрунтованою, та вважає, що слідством зібрано достатньо доказів про наявність ризиків перешкоджання підозрюваним досудовому розслідуванню,
– мовиться у повідомленні.

Розгляд апеляційної скарги прокурора відбудеться 8 лютого.

Коротко про справу Коболєва

  • У травні 2018 року Коболєв, який був тоді очільником правління НАК "Нафтогаз України", видав наказ про преміювання працівників компанії. Собі він також визначив премію у розмірі 10 мільйонів доларів.
  • НАБУ і САП 19 січня повідомили йому про підозру. У Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі наголосили, що Коболєв свідомо приховав інформацію про те, що для керівників підприємств, заснованих на державній власності, встановлено граничні розміри преміювання за підсумками роботи. Вони, згідно з законодавством, становлять не більше 36 посадових окладів на рік.
  • Зазначимо, що сам ексголова правління "Нафтогазу" також прокоментував підозру від правоохоронців. Він зазначив, що під час її підготовки перебував за кордоном, однак одразу повернувся в Україну, щоб "не давати привід для звинувачень, що він кудись втік чи ховається". Також Коболєв підкреслив, що збирається доводити свою правоту.