Нагадаємо, що НАБУ висунуло Коболєву підозру в незаконному преміюванні працівників компанії. Зокрема посадовець і собі визначив премію у розмірі 10 мільйонів доларів США.

Читайте також Прокурор просить взяти Коболєва під варту зі заставою у понад 300 мільйонів

Як пройшло засідання суду

Під час виступу Андрій Коболєв заявив, що за його керівництва компанія змогла стати прибутковою. Також він заявив, що команда Нафтогазу зробила все, щоб відмовитись від російського газу та завадити будівництву "Північного потоку-2".

Адвокат підозрюваного Тарас Пошиванюк сказав, що є рішення Наглядової ради НАК Нафтогаз, яка самостійно визначила суму премії. Також він просив відмовити у задоволенні клопотання в повному обсязі.

Ще один захисник Коболєва Олексій Носов заявив, що ексочільник Нафтогазу не збирається переховуватись від правосуддя, бо його підзахисний розуміє міру покарання – від 7 до 12 років позбавлення волі.

Нардепи пропонували взяти Коболєва на поруки

Народний депутат Ярослав Железняк заявив, що хоче взяти підозрюваного на поруки.

Знаю його з 2014 року. Мені дуже боляче, як людині, яка виступає за відновлення інфраструктури. Моя особиста порука не буде даремною і поставить крапку у цій справі,
– сказав депутат.

Ба більше, услід за Железняком виступив і Максим Хлапук. Він зазначив, що роль Коболєва заклала ринок газу. У захист ексголови правління Нафтогазу висловився й сержант ЗСУ Юрій Гудименко.

Андрій Супрун, засновник громадської організації "Рада економічної безпеки", також вважає, що звинувачення у бік Коболєва безпідставні. За словами захисників, Коболєв працює консультантом з іноземними країнами і допомагає їм побороти залежність від газу країни-агресора.

САП оскаржить рішення суду

Після оприлюднення результатів засідання суду у САП повідомили, що оскаржать його рішення. Прокурор САП вважає рішення ВАКС необґрунтованим та незаконним.

"Незастосування запобіжного заходу може негативно вплинути на подальше розслідування. Крім того, існують ризики того, що підозрюваний може покинути країну або перешкоджати слідству", – йдеться у повідомленні.

Зазначають, що після ознайомлення з повним текстом рішенням суду прокурор оскаржить це рішення в суді апеляційної інстанції.

Що відомо про справу Коболєва

  • У травні 2018 року Андрій Коболєв, який був тоді очільником правління НАК "Нафтогаз України", видав наказ про преміювання працівників компанії. Зокрема й собі визначив премію у розмірі 10 мільйонів доларів США.
  • 19 січня НАБУ і САП повідомили екскерівнику "Нафтогаз України", який зловживав своїм службовим становищем, про підозру.
  • У САП наголосили, Коболєв свідомо приховав інформацію про те, що для керівників підприємств, заснованих на державній власності, встановлено граничні розміри преміювання за підсумками роботи. Вони, згідно з законодавством, становлять не більше 36 посадових окладів на рік.
  • Зазначимо, що сам Андрій Коболєв також прокоментував підозру від правоохоронців. Він зазначив, що під час її підготовки знаходився за кордоном, однак одразу повернувся в Україну, щоб "не давати привід для звинувачень, що я кудись втік чи ховаюсь". Також він підкреслив, що збирається доводити свою правоту.