Служба безпеки України та Бюро економічної безпеки повідомили про підозру головній бухгалтерці "Укртатнафти", як одній з фігуранток кримінального провадження про привласнення 40 мільярдів гривень колишнім менеджментом ПАТ "Укрнафта" та ПАТ "Укртатнафта".

До теми Обшуки у Коломойського: СБУ викрила масштабні схеми привласнення грошей в "Укрнафті"

Що встановили слідчі

У Дніпрі викрили приміщення, де зберігалась прихована бухгалтерія однієї з компаній. Також знайшли документи пов'язаних підприємств, печатки тощо.

Згідно з матеріалами справи, ПАТ "Укртатнафта" виробляло та реалізовувало пальне через мережу АЗС без сплати акцизного податку, хоча відповідне податкове навантаження закладалось в ціну для споживачів. Тож заборгованість зі сплати акцизу за цим епізодом становить 605 мільйонів гривень.

Таким чином, правоохоронці відшуковують виведені активи "Укрнафти" та "Укртатнафти" та встановлюють всі обставини протиправної діяльності колишніх керівників цих компаній,
– мовиться у повідомленні.

Обшуки у бухгалтерки "Укртатнафта": фото СБУ

Правоохоронці продовжують розслідування

  • СБУ та БЕБ викрили масштабні схеми привласнення 40 мільярдів гривень колишнім менеджментом "Укрнафти" та "Укртатнафти". Встановлено, що протиправні механізми були поєднані з ухиленням від сплати податків і легалізацією коштів, здобутих злочинним шляхом.
  • У рамках кримінальних проваджень документуються 10 епізодів злочинної діяльності. Зокрема, це виведення великих партій нафтопродуктів на афілійовані компанії, ухилення ними від сплати податків, створення безнадійної заборгованості нафтопереробного та нафтовидобувного заводів, що призвело до знецінення та зниження вартості їхніх активів.
  • Наразі правоохоронці продовжують активні слідчі дії у рамках провадження про привласнення 40 мільярдів гривень колишнім менеджментом акціонерних товариств. За результатами слідчих дій, топменеджменту ПАТ "Укртатнафта" оголошено про підозри у вчиненні кримінальних правопорушень.
  • Слідчі уточнили, що правочинна діяльність здійснювалася в інтересах фактичних власників і бенефіціарів компаній. Зараз тривають обшуки у низки осіб, пов'язаних з підприємствами. Зокрема, вранці 1 лютого СБУ провела обшуки у будинку олігарха Ігоря Коломойського.