Останні 7 років Володимир Серба проживав у Росії та перебував у розшуку. За звинуваченням у жорстокому розгоні Майдану в Запоріжжі та зловживанні владою йому загрожує позбавлення волі.

Важливо Після смерті – безвихідь: як зараз просувається справа Майдану

До суду обвинувачений прибув добровільно та заявив, що усі ці роки не знав про кримінальне провадження щодо нього. Нібито випадково від знайомих дізнався про справу, знайшов адвоката й приїхав у Жовтневий райсуд.

Місцеві активісти переконані: по цій справі є домовленості

Учасники АТО не розуміють, чому Серба повернувся в Україну. Підозрюють, що обвинувачений має домовленості щодо власної безпеки із правоохоронцями та судом.

Єдиний висновок, який ми робимо, що є певна домовленість, певні гарантії безпеки Сербі, що ця судова справа буде закрита на його користь,
– переконаний АТОвець Максим Зайченко.

У день судового засідання до адмінбудівлі прийшло чимало активістів. Вони пікетували суд, оскільки притримуються такої ж думки про домовленості. Дивним видається і те, що генерала лишили на волі навіть без грошової застави.

Суд обрав запобіжний захід

Суд не став брати Сербу під варту – залишив на волі. Хоч одразу після Революції Гідності організаторів силових розгонів судили. Тоді ж ексголова обласної ради Віктор Межейко отримав 5 років умовно, а ексголова обладміністрації Олександр Пеклушенко вкоротив собі віку. Серба ж 9 липня 2014 року перетнув кордон та втік до Росії.

"Суд доходить висновку про застосування до обвинувачуваного Серби іншого, більш м'якого запобіжного заходу у вигляді особистого зобов'язання", – наголосила суддя Жовтневого суду Запоріжжя Юлія Пивоварова.

На оголошення запобіжного заходу Володимир Серба не з'явився. Хоч по сукупності трьох статей йому загрожує до 8 років ув'язнення. Дві жертви розгону Майдану вже не дізнаються, яким буде вирок: вони померли, не дочекавшись правосуддя.

Силовий розгін Майдану в Запоріжжі

  • Відбувся 26 січня 2014 року.
  • Понад 3 тисячі людей вимагали люстрації влади.
  • Тодішній очільник області заявив, що пост не покине і з "Партії регіонів" не вийде.
  • Активісти спробували проникнути в адміністративну будівлю, але правоохоронці з тітушками застосували проти них силу.
  • У той день затримали близько 50 людей та понад 100 – отримали травми, трьох госпіталізували.
  • Згодом силовики відкрили провадження за фактом спроби захоплення адмінбудівлі.