Міністр внутрішніх справ назвав цю справу помстою від "адвоката Януковича" Бабікова. Про це Арсен Аваков написав у своєму фейсбуці.

У чому суть ДБР підозрює Тетяну Чорновол у вбивстві: справа стосується підпалу офісу Партії регіонів

Оскільки Тетяна Чорновол була особистим ворогом Януковича, за словами Авакова, колишній адвокат біглого президента взявся за неї, отримавши високу посаду у ДБР.

Наостанок Аваков нагадав, що теж був на Майдані і "чекає, коли прийдуть за ним".

Мені соромно, що всі ми допустили таку дію проти Чорновол, як сьогодні. Так, Таня така – вона лазить через паркани і говорить те, що думає, не добираючи слів і за це, як доросла людина відповідає. І нормально, але карати Таню підлістю не можна!

Пан Бібіков, я був теж на Майдані 18 лютого 2014 року, я такий же, як Таня, приходьте до мене, чекаю. Спробуйте.

Хто такий Бабіков? Український юрист, прокурор. Працював у прокуратурі Кіровоградської області, прокуратурі Харківської області і у Генеральній прокуратурі. Наразі є першим заступником директора ДБР.

Раніше організації Родини Героїв Небесної сотні заявили, що призначення Бабікова, який працював у юридичній фірмі Aver Lex, що захищала експрезидента Януковича, є конфліктом інтересів. Водночас тодішня очільниця ДБР Ірина Венедіктова зазначила, що особисто курує "справи Майдану" і знає, кому їх довірити.

Реакція ДБР на слова Авакова

У Державному бюро розслідувань заявили, що відомство працює поза політикою. Про це пише Інтерфакс-Україна.

Оцінку обґрунтованості підозри дає суд. Слідчий і прокурор у кримінальному провадженні є самостійними і ухвалюють рішення, виходячи з зібраних доказів і обставин справи,
– відзначили у бюро.

У чому підозрюють Тетяну Чорновол?

За попередньою інформацією, 18 лютого 2014 року вона керувала діями групи людей та безпосередньо брала участь у підпалі офісу Партії регіонів. Унаслідок пожежі загинув працівник 1948 року народження, який перебував у будівлі.

Сама Чорновол називає це політичною репресією і помстою за Майдан.

Це не дії Державного бюро розслідувань, це політичні репресії. Це справа проти мене, як проти активіста Майдану. Я виявилася першою активісткою, яку притягують за Майдан. Зауважу, що я не вважаю себе жертвою, а вважаю переможцем,
– зазначила Чорновол журналістам.