Матківський у 2014 році був командиром Марківа, про це заявив речник Міністерства внутрішніх справ Артем Шевченко на мітингу в Києві під посольством Італії.

Важливо: Зеленський відреагував на вирок італійського суду для нацгвардійця Марківа

Суддя зазначила, що проти нардепа хочуть відкрити справу "про співучасть у навмисному вбивств". Запит до Генпрокуратури скерували із урахуванням вироку для Марківа. Про наміри суду написав також повідомив також голова Християнського товариства в Італії Олесь Городецький на своїй сторінці у Фейсбук.

Суд вирішив також направити запит на відкриття кримінального провадження проти народного депутата Богдана Матківського,
– повідомив він.

Слід зазначити, що Матківський є свідком по справі Марківа. 2014 році Матківський з іншим народним депутатом Андрієм Антонищаком очолював підрозділ Нацгвардії, у якому тоді служив Марків

Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков заявив, що українська сторона буде оскаржувати рішення італійського суду у справі українського військового.

Коротко про справу проти Марківа

Італійський суд вирішив ув'язнити українського військового Віталія Марківа на 24 роки. У червні 2017 року старшого сержанта Нацгвардії України Віталія Марківа арештували в Італії за підозрою у вбивстві з міномета італійського журналіста-фоторепортера Андреа Рокеллі і його російського перекладача Андрія Миронова. Італієць та його перекладач загинули під Слов’янськом у травні 2014 року.

Проте італійці наполягали на побічній винуватості Марківа. Віталій Марків, його захист та українська сторона, задіяна в процесі, відкидали звинувачення італійського слідства. На їхнє переконання, позиція українських бійців відрізняється від тієї, звідки було вбито італійського фоторепортера. Цю позицію у той час утримували проросійські бойовики загону Гіркіна.


Віталій Марків у залі суду/ Фейсбук Олеся Городецького

Відповідно до аргументів прокурора, Марків не вчинив злочину убивства, але начебто інформував керівництво Нацгвардії про рух цивільних осіб біля фабрики Zeus Ceramica, а ті, зі свого боку, контактували з вояками ЗСУ, які з мінометів відкрили вогонь про групі іноземних журналістів.