Справу, відкриту по плівках Деркача, зможуть закрити лише тоді, коли або закінчаться терміни, або слідчі вирішать, що у ній немає складу злочину. Про це в ефірі програми "VIP з Наталією Мосейчук" розповіла генпрокурор Ірина Венедіктова.

Думка "Плівки Деркача" негативно вплинуть на стосунки України і США з приходом Байдена, – політолог

Згадаймо, коли ми з такою революційною ненавистю на початку літа чули про плівки Байдена – Порошенко. Вважаю, що Офісом генпрокурора дійсно можна пишатися, бо він не втягнув Україну в цей складний трикутник різних взаємин. Ми не зіграли на догоду навіть не президенту Трампу, а тим, хто хотів підіграти президентові Трампу через третє коліно,
– сказала вона.

Відповідаючи на питання про те, чи досі йде розслідування у цьому кримінальному провадженні, Венедіктова сказала, що так. Водночас інша справа, яку розслідувала Нацполіція (ймовірно, йдеться про справу, відкриту за позовом Шокіна – 24 канал), вже закрита.

"Звичайно, слідчі дії тривають, і справа буде закрита тільки тоді, коли або закінчаться терміни, або коли слідчі вирішать, що немає складу злочину", – сказала Венедіктова про справу за плівками Деркача.

Вона також додала, що експертизи у цій справі ще тривають.

Плівки Деркача: коротко про головне

  • У травні Деркач оприлюднив аудіозаписи, які нібито можуть свідчити про вплив Байдена на Порошенка під час його президентства.
  • Перша частина записів стосується виділення США 1 мільярда гривень в обмін на звільнення ексгенпрокурора Віктора Шокіна, при якому ГПУ розслідувала справу Burisma — компанії, де працював син Байдена.
  • 10 вересня США ввели санкції проти українського депутата Андрія Деркача "за спробу вплинути на виборчий процес США".
  • Водночас в Україні за плівками Деркача відкрили кримінальне провадження, слідчі перевіряють правдивість записів.