Зеленський зауважив, що сьогодні був справжній польський день. Про це він розповів під час свого вечірнього звернення 22 травня, повідомляє 24 канал.

До теми Дуду оплесками зустріли у Верховній Раді: послухати його прийшов і Зеленський

Зеленський розповів про візит Дуди в Україну

Глава держави зауважив, що був радий вітати в Києві свого друга, президента братньої Польщі Анджея Дуду.

Спочатку, ще 3 травня, у нашій Верховній Раді в онлайн-форматі виступав премʼєр-міністр Великої Британії Борис Джонсон. А сьогодні – вже особисто – був президент Польщі. І, до речі, саме ця лінія співпраці – Україна – Польща, Україна – Британія дійсно була дуже дієвою і залишається такою впродовж цієї війни,
– зазначив Зеленський.

Президент відзначив, що українсько-польські відносини нарешті перебувають на абсолютно чистій та щирій основі, без будь-яких чвар і старої конфліктної спадщини.

"Це – досягнення. Історичне досягнення наших народів. І я бажаю, щоб братерство між українцями й поляками зберігалося завжди. Як я сказав про це сьогодні перед депутатами: щоб наша єдність, єдність українців і поляків, була сталою величиною, яку нікому не порушити", – додав Зеленський.

Президент розповів, що підписав указ про запровадження нової відзнаки для подяки тим містам партнерських держав, які найбільше допомогли. Першим таким містом цілком справедливо став Ряшів.

"Інше рішення, про яке сказав сьогодні, – це підготовка законопроєкту, який буде дзеркальним відповідником ухваленого в Польщі закону про наших громадян, про українців. Як тепер у них? Українці та українки, які тимчасово перебувають у Польщі, рятуючись від цієї війни, де-факто й де-юре отримали ті ж можливості, що й поляки", – зазначив глава держави.

За його словами, ухвалити такий закон в Україні буде правильним жестом. Однак Зеленський додав, що нехай би було так, щоб полякам ніколи не довелося ним користуватися.

Дивіться звернення Володимира Зеленського:

Зауважте Росія змусила Україну та Польщу забути суперечки минулого, – Зеленський у Раді

Україна та Польща матимуть спільний митний контроль

Зеленський закликав українців продемонструвати Польщі свою вдячність та повагу, адже це повинне стати одним з елементів нової політики сусідства.

"Ми маємо вирішити суперечки й прибрати тиск минувшини з наших сучасних відносин з усіма сусідами України, які нас поважають і які не є окупантами нашої держави", – наголосив президент.

Також він розповів про рішення, яке революційно змінить порядок на кордоні – спільний з Польщею митний контроль.

"Це значно пришвидшить проходження процедур на кордоні. Прибере більшість корупційних ризиків. Але це також і початок нашої інтеграції у спільний митний простір Євросоюзу. Тобто справді історичний процес", – додав глава держави.

Він зауважив, що також обговорив з Дудою оборонну підтримку для України, посилення санкцій проти Росії та кроки, які потребує наша держава, для повноправного членства у ЄС. Зеленський підсумував, що він вдячний президенту Польщі та всьому польському народу за те, що Україна йде цим шляхом настільки швидко, наскільки це можливо.

Буде цікаво – промови Зеленського та Дуди у Верховній Раді