Пряма трансляція на
Останні випуски

Справжнє обличчя "кривавих карателів": як окупанти на Донбасі обстрілювали невинних людей

У мережі показали, як влітку 2014 року окупанти створювали картинку про "кривавих карателів"
У мережі показали, як влітку 2014 року окупанти створювали картинку про "кривавих карателів" / Фото з відкритих джерел

У мережі нагадали про події літа 2014 року. Так, з’явилося відео, як бойовики на окупованій території Донеччини, у Шахтарську, стріляють з міномета "Васильок", ховаючись між п'ятиповерхівками в житловому кварталі.

Відповідний допис з’явився на Facebook-сторінці журналіста та блогера Дениса Казанського, що є уродженцем Донбасу.

Читайте також: Донбас можна дійсно повернути одним способом, – Казанський

За його словами, ролик було знято поблизу магазину "Лідер", що розміщується на вулиці Леніна, 25.

"Міномет при цьому стоїть у кузові військової тентованої вантажівки. Зручно. Відстрілялися з-за спин мирних жителів, виїхали, а відповідь потім прилетить у житлові будинки, і можна буде розповідати про "кривавих карателів", які "спеціально вбивають невинних людей". Втім, вогонь у відповідь буде тільки в тому разі, якщо стріляють дійсно по військовим", – зауважив він.

Також журналіст зазначив, що максимальна дальність стрільби "Василька" – лише 4300 метрів, відтак лягли міни, швидше за все, десь у межах міста. Натомість, за його словами, великим питанням залишається, куди потрапили ці міни.

Ось такий вигляд мали ті самі "блукаючі міномети", з яких обстрілювали Донецьк, Луганськ та інші міста Донбасу влітку 2014. Тоді розповідали байки про "українські диверсійно-розвідувальні групи на сміттєвозах", але це, звичайно, повна нісенітниця. Міномети возили не на сміттєвозах, а на таких вантажівках "ополчення". Тому жодну "українську ДРГ", на які ці обстріли списували, так і не спіймали,
– підсумував Казанський.

Нашлось старое, но важное видео лета 2014 года из Шахтёрска. Боевики ДНР стреляют из миномета "Василек", прячась между пятиэтажками в жилом квартале. Видео снято у магазина "Лидер", расположенного по адресу ул. Ленина, 25. Миномет при этом стоит в кузове военного тентованного грузовика. Удобно. Отстрелялись из-за спин мирных жителей, уехали, а ответка потом прилетит в жилые дома и можно будет рассказывать про "кровавых карателей", которые "специально убивают невинных людей". Впрочем, ответный огонь будет только в том случае, если стреляют действительно по военным. Максимальная дальность стрельбы "Василька" - всего 4300 метров. Так что легли мины, скорее всего, где-то в черте города. И в кого они попали - большой вопрос. Вот так и выглядели те самые "блуждающие минометы", из которых обстреливали Донецк, Луганск и другие города Донбасса летом 2014. Тогда рассказывали байки про "украинские ДРГ на мусоровозах", но это конечно полная ерунда. Минометы возили не на мусоровозах, а на таких вот грузовиках "ополчения". Потому-то ни одну "украинскую ДРГ", на которые эти обстрелы списывали, так и не поймали.

Опубліковано Денисом Казанским Пʼятниця, 4 січня 2019 р.

 

powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Коментарі