Токаєв окреслив Путіну, якою була, на його думку, мета протестів. Він у звичній риториці переконує, що заворушення підтримувались з-за кордону, повідомляє 24 канал.

До теми Токаєв виступив проти міжнародного розслідування протестів у Казахстані

Це була докладно підготовлена операція "міжнародних терористів", які напали на Казахстан з метою, перш за все, зриву конституційного ладу. Звісно ж вони хотіли здійснити державний переворот,
– цинічно заявив Токаєв.

За його словами, триває слідство і є вже навіть перші результати.

"На жаль, сталось дуже багато жертв. Я сам переживаю через це, висловив співчуття рідним і близьким загиблих", – зухвало сказав він.

Протести у Казахстані: основне

  • На початку року в країні люди вийшли на вулиці через підвищення ціни на газ. Коли їхні умови влада виконала, то повстання не вщухло, а набрало нової сили. Також висунули нові умови, серед яких і відставка уряду.
  • Згодом з'явились і перші жертви протестів та побиття. Але подекуди поліція відмовлялась діяти проти власного народу. Країни ОДКБ направили в Казахстан своїх військових на прохання Токаєва. Першою це зробила Росія.
  • Зрештою протести придушили і мітингарів почали називати "терористами", які мають міжнародну допомогу. Влада Казахстану заявляла, що збитки від масових протестів становлять 313,6 мільйона доларів і що найбільше постраждав бізнес. А дані про загиблих та постраждалих відрізняються.

Як до протестів причетний попередній президент Казахстану: дивіться відео