Таку думку висловив Президент України Володимир Зеленський. Як розповів політик, під час зустрічі зі своїм американським колегою Джо Байденом він обговорював, зокрема, присутність США в Україні.

До теми США готові брати участь у нормандському форматі й не тільки, – Нуланд

Київ очікує на дії від Вашингтона

За словами Зеленського, він говорив президенту Байдену: що це означає, покинути Україну? Натомість український президент вважає, що має бути навпаки – США мають посилити свою присутність в Україні.

Він додав, що вони мали дуже потужну зустріч на найвищому рівні. На цю зустріч Київ дуже очікував. І за фактом Україна перебувала на перших місцях у списку країн, з якими президент Байден мав зустрітися.

Це означає, що Україна є пріоритетною для США , і ми за це дякуємо. Це великий сигнал. Але за цим сигналом ми очікуємо на дії,
– наголосив Зеленський.

Що ще заявляв президент України Байден підтримує вступ України до НАТО, – Зеленський

Що відомо про зустріч Байдена та Зеленського

  • Зеленський зустрівся з Байденом 1 вересня. Розмова відбувалася тет-а-тет та тривала 2 години.
  • Домовились, що США нададуть Україні дострокову військову допомогу у розмірі 60 мільйонів доларів. Вона включає надання протитанкових систем Javelin та інших видів озброєнь.
  • Крім того, Україна отримає 40 мільйонів доларів гуманітарної допомоги для східних регіонів і 12,8 мільйона доларів для боротьби з COVID-19.
  • США також підтвердили, що "Північний потік-2" становить небезпеку. Штати наполягають на збереженні транзитної ролі Києва після запуску газопроводу.