Михайло Подоляк в ефірі телемарафону наголосив, що Україна прагматично та раціонально ставиться до будь-яких пропозицій від партнерів. Список від США – пропозиція, не ультиматум, інформує 24 Канал.

Зверніть увагу США надіслали лист з вимогами щодо реформ: чи має свої умови до України Євросоюз

Такі пропозиції лунають тому, що війна вимагає реформ. Зокрема, щодо оборонної промисловості.

Наші партнери говорять так: дивіться, якщо Росія спроможна частку своїх ресурсів інвестувати в продовження війни і навіть, якщо Росія програє, потрібно, щоб Україна виглядала інакше, то ми повинні розуміти свої стратегічні пріоритети. Тобто і ми, і партнери маємо розуміти, куди інвестувати гроші,
– наголосив Подоляк.

Він додав, що більшість пунктів, наявних у списку реформ від США – реалістичні.

США надіслали Україні список реформ – головне

У Штатах Україні передали перелік пріоритетних реформ, які необхідно якнайшвидше реалізувати для інтеграції в Європу. Метою такого рішення є "визначення пріоритетів і консолідація кроків" щодо реформування. Їх робитиме Україна та ключові зацікавлені особи.

Які реформи повинна здійснити Україна

  • В основному зміни зосереджені на покращенні роботи ключових установ, таких як наглядові ради державних підприємств, антикорупційні органи, включаючи САП, НАБУ та НАЗК, Вищої ради правосуддя, а також судової гілки влади в цілому.
  • Крім цього, в документі наголошується на важливості впровадження протягом року реформ у Міністерстві оборони України та всіх силових відомствах. Ці зміни спрямовані на підвищення ефективності та результативності цих важливих організацій.
  • У листі також зазначено, що потрібно переглянути процес відбору керівництва Державної митної служби, щоб забезпечити прозорий і заснований на професійних досягненнях процес, що передбачає конструктивну участь міжнародних експертів.