Про плани Вашингтона рішуче відповідати на спроби Росії загострити ситуацію розповіла заступниця держсекретаря США Венді Шерман.

Читайте також У Женеві завершилися переговори США і Росії щодо "гарантій безпеки": перші підсумки

США обіцяють Росії санкції за подальшу агресію щодо України

Представниця США заявила, що провела із заступником міністра закордонних справ Росії Сергієм Рябковим не переговори, а "дискусії для уточнення позицій сторін".

Вона пригрозила Москві санкціями у випадку вторгнення в Україну. Зокрема, США введуть фінансові обмеження щодо ключових російських установ. Шерман також наголосила, що успіх розмови залежатиме від деескалації. Це означає, що Росія має відвести війська від українських кордонів.

Завершилися переговори США і Росії щодо "гарантій безпеки"

  • У Женеві 10 січня завершилися переговори США і Росії щодо "гарантій безпеки". Вони тривали у закритому форматі понад 7 годин.
  • Представник Росії Рябков після перемовин заявив, що США серйозно підійшли до "гарантій безпеки". Він запевнив, що є база для досягнення домовленостей.
  • Чиновник також зазначив, що "жодних намірів напасти на Україну в Росії нема і бути не може".
  • Натомість представниця США Шерман наголосила, що Вашингтон не дозволить нікому закрити двері до НАТО для будь-якої країни.
  • У результаті США запропонували Росії провести двосторонні консультації найближчим часом. Вони стосуватимуться стратегічної та тактичної зброї, розміщення ракет у Європі та масштабів військових навчань.

До теми – переговори у Женеві: США схиляли Росію до миру: дивіться відео