Відбувались перемовини на території постійного представництва США при ООН. Вони завершились о 16:32 за місцевим часом. Про це журналістці Дженіфер Ханслер розповів представник Держдепу США.

Читайте також Москва бідкається через "неприйнятні умови" США для роботи Ради Росія – НАТО

"Намірів напасти на Україну немає"

Заступник глави російського МЗС Сергій Рябков після перемовин заявив, що США серйозно підійшли до "гарантій безпеки". Він переконує, що є база для досягнення домовленостей із США та НАТО щодо" гарантій безпеки". Рябков вважає, що пошук балансу інтересів можливий.

Крім того, за словами чиновника, мовляв, "ніяких намірів напасти на Україну у Росії нема і бути не може".

Росія вимагала, щоб Україна ніколи не вступила в НАТО

Рябков зухвало став вимагати, щоб Україна та Грузія ніколи не вступили в Альянс.

Дуже важливо, щоб Україна ніколи в майбутньому не могла увійти до складу НАТО...Ні Україна, ні Грузія не повинні стати членами Альянсу,
– заявив кремлівський чиновник.

Він цинічно сказав, що для Росії це нібито "питання нацбезпеки". Потім ще й додав, що Москві треба не обіцянки, а юридичні обов'язки.

Принцип відчинених дверей у НАТО не підлягає обговоренню

Натомість заступниця держсекретаря США Уенді Шерман наголосила, що США не дозволять нікому закрити двері до НАТО для будь-якої країни. Вона зауважила, що Вашингтон ухвалить фінансові санкції щодо ключових російських інститутів, якщо Кремль вирішить напасти на Україну, повідомили у Держдепі.


Рябков та Шерман / Фото з твітеру Уенді Шерман

Росія й США намагаються зрозуміти один одного

Шерман сказала, що Росія та Штати наразі не готові до обговорення конкретних домовленостей у сфері безпеки. Поки сторони намагаються краще один одного зрозуміти.

Нові перемовини

США запропонували Росії провести двосторонні консультації найближчим часом. Вони стосуватимуться стратегічної та тактичної зброї, розміщення ракет у Європі та масштабів навчань.

Ядерну війну ніколи не можна виграти, – Шерман

Шерман зазначила, що Вашингтон готовий переглянути масштаби військових навчань, які США та Росія проводять в Європі. Вона наголосила: сторони погодились, що ядерну війну ніколи не можна виграти і не можна вести.

Однак говорити про скорочення американської військової присутності в Європі американська сторона не планує. Політикиня відзначила, що це не тема для переговорів.

Раніше у НАТО висловлювали незадоволення

Зауважимо, перед цим у НАТО зазначали, що незадоволені вимогами Росії. Заступник генсека НАТО Мірча Джоане казав, що подані Москвою пропозиції охоплюють положення, що суперечать фундаментальним принципам та цінностям Альянсу.

"Гарантії безпеки" для Росії: що треба знати

  • Росія вимагає від НАТО так званих "гарантій безпеки". У Кремлі хочуть, щоб Альянс не розширювався на Схід, тобто фактично – аби не надавав членство Україні.
  • Стосовно цих вимог США та Росія проводять перемовини. До слова, у них не брали участі президенти Джо Байден і Володимир Путін.
  • Після прямих переговорів країн 12 січня відбудеться засідання Ради НАТО – Росія. Потім – формат Росія – ОБСЄ.

До теми – Переговори у Женеві: США схилятимуть Росію до миру:

Текст поста Дженіфер Ханслер:

Тільки: переговори між офіційними особами США та Росії в Женеві завершилися о 16:32 за місцевим часом, повідомляє речник Держдепартаменту. Вони тривали приблизно 7,5 годин, не враховуючи перерви на обід.