Про це заявила заступниця державного секретаря США з питань Європи та Євразії Карен Донфрід. Вона провела паралель з аналогічними діями Росії в Україні, Грузії та інших країнах.

Дивіться також Війна на два фронти: чи зможе Росія напасти на Молдову без сухопутного коридору

США підтримують Санду

"Я думаю, що ми – всі ми – надто добре знайомі з російським сценарієм. Ми бачили, що зробила Росія в багатьох місцях, включаючи Молдову, включаючи Україну, включаючи Грузію. Список можна продовжувати", – сказала Карен Донфрід.

За її словами, США перебувають "у дуже тісному контакті з нашими молдовськими партнерами в цей критичний час, і ми рішуче підтримуємо лідерство президентки Молдови Маї Санду".

Донфрід зазначила, що Молдова перебуває у вразливому географічному положенні, зважаючи на війну Росії в сусідній Україні і ситуацію в сепаратистському регіоні Придністров'ї, де Росія тримає війська.

Україна попередила Молдову про плани Кремля

  • Володимир Зеленський заявив, що Росія хоче зруйнувати політичний порядок у Молдові. Глава держави повідомив, що українська розвідка перехопила план Кремля.
  • Президент наголосив, що наразі ніхто не знає, чи у Москві вже віддали наказ, діяти за цим планом
  • Дані розвідки України вже підтвердила Санду. За словами президентки Молдови, це короткостроковий план, який передбачає диверсії із залученням осіб з військовою підготовкою, переодягнених у цивільне. Вони планують насильницькі дії, зокрема напади на деякі держустанови і захоплення заручників.
  • МЗС Росії назвало "необґрунтованими та бездоказовими" заяви президентки Молдови.
  • Зауважимо, що минулого тижня у відставку пішла прем'єрка Молдови Наталія Гаврилиця й виконувачем обов'язків прем'єра призначили Доріна Речана. Заміна прем'єра відбулася наступного дня після того, як Зеленський ознайомив Санду з російським планом щодо дестабілізації ситуації в її країні.