Більшість опитаних американців негативно ставляться до президента Росії Владіміра Путіна. У цьому питання думки збігаються навіть у республіканців та демократів.

Дивіться також Таємні переговори та розрядка 2․0 для світу: про що домовлялися Байден та Сі в США

Певний відсоток виступає за зменшення допомоги

64% демократів позитивно ставляться до президента України Володимира Зеленського. Серед республіканців 39% ставляться до нього позитивно, 36% — негативно.

Громадяни США у контексті війни здебільшого симпатизують Україні, а не Росії: 64% проти 4%. Лише 18% стверджують, що більшість або всі російські атаки були спрямовані на військові, а не цивільні цілі.

При цьому 28% американців вважають, що США повинні зменшити військову допомогу Україні. 27% підтримують збереження теперішнього рівня допомоги, ще 25% виступають за збільшення військової допомоги.

У війні не перемагає ніхто

Американців запитали також про те, хто зараз перемагає у війні. Думки щодо цього розділилися: 17% вважають, що наразі Росія перемагає, 20% – що Україна перемагає. 37% опитаних переконані, що не перемагає ніхто.

За припинення вогню виступає 72% американців, проти – 9%

Чому в США вкрай затягується питання допомоги Україні

  • Сполучені Штати ще не затвердили допомогу для України на 2024 рік. Але така ж сама ситуація не лише з нами, але й з іншими партнерами США. Про це 24 Каналу розповів політолог Олег Саакян, зауваживши, що проблема не в Україні. Поруч з нашою державою є також Ізраїль, Тайвань, Вірменія та інші держави, які чекають на допомогу. Але цей процес затягується.
  • Основна причина цього – ізоляціонізм у США. Ці ідеї сповідують не лише трампісти, але й деякі інші групи. Періодично і Україна, і інші партнери Сполучених Штатів будуть відчувати цей негативний контекст. Адже питання допомоги стало внутрішньополітичною картою на виборчому процесі США.
  • Стратегічно підтримка України серед американської влади є. Але зараз йде певне політиканство та намагання сформувати потрібний порядок денний, актуалізувати меседжі перед виборами. Вони й призводять до таких ситуацій.