Виведення війська

У своєму твіттері президент Америки Дональд Трамп написав, що дозволив виведення Національної гвардії з Вашингтона. Він підкреслив, що тепер "усе під ідеальним контролем". І водночас пригрозив, що Нацгвардія може повернутися на вулиці міст для контролю.

Важливо Протести у США підтримує контрольована Москвою група впливу з Африки, – CNN

Нагадаємо, що стратегію Трампа у застосуванні війська засудили політики-демократи.

Мирні протести: як це було

Наймасовіша демонстрація 6 червня відбулася у Вашингтоні, але загалом протести були у багатьох містах по всій країні, повідомляє "Радіо Свобода".

Вже традиційно протестувальники проходили з плакатами й різноманітними гаслами. У столиці більшість з них зібралися біля Капітолію, Національної алеї й Білого дому.

протести у США, Вашингтон
Масові протести у Вашингтоні, США / фото Al Jazeera

У Нью-Йорку вже скасували комендантську годину, яку запровадили раніше через безлади під час протестів. Про це написав мер Нью-Йорка Білл де Блазіо у твіттері.

Він зазначив, що протести минули без порушень правопорядку.

Нью-Йорк: ми скасовуємо комендантську годину негайно. Вчора і минулої ночі жителі нашого міста показали себе найкращим чином,
– написав де Блазіо.

Крім Вашингтона, великі акції протесту відбулися й в інших американських містах:

  • Нью-Йорку;
  • Філадельфії;
  • Сіетлі;
  • Чикаго;
  • Лос-Анджелесі.

Вбивство Джорджа Флойда і протести у США: коротко

Масові протести у Сполучених Штатах Америки стали наслідком вбивства темношкірого хлопця Джорджа Флойда. Його при затриманні задушив працівник поліції.

Справу спершу хотіли "злити". Мовляв, Флойда затримали через фальшиві гроші, а при затриманні він чинив опір. Тож сам собі винен.

Усе змінилося, коли в мережу потрапило відео затримання. На ньому видно, що хлопець не чинив жодного опору, а навпаки просив не вбивати його і кричав, що задихається. Натомість поліцейський, схоже, що отримував задоволення від цього.

Через це у США здійнялися протести, а багато зірок підтримали протестувальників. Справа отримала й політичне забарвлення, коли протест підтримав і головний конкурент Трампа на виборах Джо Байден.