Найбільший авіаперевізник США – компанія American Airlines – до кінця 2020 року планує повернути в експлуатацію проблемний лайнер Boeing 737 Max, повідомляє Bloomberg.

Читайте також Смертоносний Boeing 737 MAX: подробиці скандалу з літаками авіакомпанії

Спочатку компанія планує використовувати Boeing 737 Max лише на щоденних рейсах з Маямі в Нью-Йорк,
– йдеться у повідомленні.

Їх виконуватимуть у період з 29 грудня по 4 січня. Водночас пасажирів будуть попереджати, що вони летітимуть саме на Boeing 737 Max.

Відзначається, що компанія "застосовуватиме поетапний підхід" до повернення 737 Max в експлуатацію. Чи зможуть використовувати цю модель літака на інших рейсах, залежить від рішення Федерального управління з цивільної авіації США.

Авіакатастрофи з Boeing 737 MAX: основне

  • У березні 2019 року в Ефіопії розбився пасажирський літак Boeing 737 Max 8 авіакомпанії Ethiopian Airlines. Дайнер прямував до столиці Кенії Найробі. Загинули 149 пасажирів із 35 країн світу і 8 членів екіпажу. Літак упав через 6 хвилин після зльоту.
  • Наприкінці жовтня 2018 року літак Boeing 737 Max 8 індонезійської авіакомпанії Lion Air виконував рейс із Джакарти в Панкалпінанг. Він упав у море через 13 хвилин після вильоту. Тоді загинули 189 людей – 8 членів екіпажу і 181 пасажир.
  • Після трагедій літакам сімейства MAX заборонили виконувати польоти. Результати розслідувань свідчать, що причина авіакатастроф – проблеми з системою управління польотом у цих літаків.