Росія намагається примусити підтримати свою жорстоку війну

Газовий шантаж Росії прокоментувало посольство США в Україні. Там заявили, що, перекриваючи газ, держава-агресорка намагається "примусити підтримати свою жорстоку війну".

Це важливо Болгарія пригрозила перекрити транзит російського газу до Сербії та Угорщини

В американському посольстві наголосили, що Росія перетворює свої енергоресурси на зброю.

Кремль вкотре намагається примусити підтримати свою жорстоку війну, цього разу, перекриваючи газ споживачам у ЄС. Такі дії перетворюють енергоресурси на зброю. Зараз, як ніколи, ми повинні залишатися єдиними та стояти з Україною,
– йдеться у повідомленні посольства.

"Газпром" порушив газові контракти

Державний секретар США Ентоні Блінкен також висловився щодо газового шантажу Росії. Він зауважив, що "Газпром" порушив газові контракти з Болгарією та Польщею.

За його словами, це один з прикладів використання Росією енергоресурсів як зброї. Блінкен наголосив, що Росія ненадійний постачальник енергоресурсів.

Одностороннє порушення "Газпромом" газових контрактів із Болгарією та Польщею – ще один приклад використання Росією енергії як зброї, що демонструє ненадійність Росії як постачальника енергоресурсів. США твердо підтримують наших союзників та працюють над диверсифікацією їх джерел енергії,
– написав держсекретар у твітері.

Росія перекриває газ споживачам у Європі

  • Наприкінці березня Володимир Путін заявив, що так звані "недружні країни" повинні з 1-го квітня платити за газ рублями.
  • У Євросоюзі відреагували на вимоги Росії категоричною відмовою, хоча 10 європейських компаній вже відкрили рахунки в "Газпромбанку". Чотири з них заплатили за газ рублями.
  • Протягом 26 – 27 квітня Росія припинила постачання газу в перші країни ЄС. Спершу до Польщі, після чого – Болгарії. У Єврокомісії назвали газовим шантажем дії "Газпрому".
  • Зауважимо, що платити в рублях відмовився й Азербайджан та Фінляндія. В Італії повідомили, що також готові відмовитися платити у рублях.

Варте уваги – Паніки немає, – Ришард Купідура про газовий шантаж Росії і пошук альтернативи: дивіться відео