У Сполучених Штатах Америки рішення "суду" в Криму назвали "серйозною помилкою". Повідомлення з відповідним текстом опублікувало у твітері посольство США в Україні.

Радимо перечитати Одягли на вуха дроти з петлями й пустили струм, – Єсипенко про тортури ФСБ

Утримання Єсипенка під вартою – серйозна судова помилка

Фрилансера "Крим.Реалії" (проєкт "Радіо Свобода") Владислава Єсипенка схопили на окупованому Росією півострові 10 березня 2021 року. І досі утримують під вартою, попри відсутність доказів будь-якої провини.

Рішення щодо продовження терміну утримання під вартою журналіста Владислава Єсипенка, винесене на закритому засіданні "суду" в окупованому Росією Криму, стало серйозною судовою помилкою,
– мовиться у повідомлення посольства США в Україні.

"Ми закликаємо окупаційну владу негайно звільнити Єсипенка. Крим – це Україна", – такими словами завершили послання росіянам американські дипломати.

Коротко про арешт Єсипенка в Криму

  • Владислава Єсипенка окупанти Криму звинуватили у виготовленні вибухового пристрою. У ФСБ Росії заявили, що журналіст збирався "здійснити підривні дії в інтересах українських спецслужб".
  • У березні 2021 його затримали, "суд" взяв журналіста під варту, а 1 квітня продовжив дію цього рішення до 11 липня. 6 липня "суд" у Сімферополі продовжив термін арешту Єсипенка на пів року.
  • Щонайменше 27 днів до Єсипенка не пускали адвокатів. Пізніше ті запевнили, що слідчі за підсумками дактилоскопічної експертизи не виявили відбитків журналіста на вибухівці, нібито знайденій у його машині.