Голова НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко повідомив, що сенат США зареєстрував "Акт гарантування суверенітету України шляхом посилення її оборони". Цей проєкт є дуже важливим для української сторони.

Зауважте Лідер найбільшої фракції Європарламенту вимагає жорстких санкцій проти Росії

Документ містить заходи, які мають стримати Путіна (Володимира Путіна – 24 канал) від агресії проти України. Підкреслюю – не чекати, поки російські війська вторгнуться на нашу територію, а запобігти цій небезпеці,
– наголосив Вітренко.

Які заходи мають врегулювати ситуацію

  • Надання Україні 450 мільйонів доларів допомоги. А ще – додатково 100 мільйонів. Ці гроші мають витратити на низку критичних речей. Зокрема, протиповітряну оборону та протикорабельні ракети;
  • Координація зусиль Держдепу та Міноборони США з союзниками.
  • Надання Україні ключових систем та потужностей.
  • Збільшення фінансування міжнародної військової освіти та підготовки для українських офіцерів. Посилення співпраці між українською та американськими арміями.
  • Посилення чинних обмеженнь щодо військового співробітництва США і Росії, допоки Путін не припинить окупацію української території.
  • Санкції проти "Північного потоку-2".

Заява Зеленського

  • Під час візиту до Брюсселю президент Володимир Зеленський також говорив про те, що найефективніше – запобігти ескалації з боку Росії.
  • За словами українського лідера, застосування санкцій проти Росії вже після ескалації з її боку є неефективним.
  • Натомість попереджувальні кроки можуть зупинити військовий конфлікт на Донбасі.

Росія підштовхнула Україну в НАТО: дивіться відео

Допис Юрія Вітренка:

Акт гарантування суверенітету України шляхом посилення її оборони (The Guard/Guaranteeing Ukraine’s Autonomy by Reinforcing its Defense Act ) – так називається проєкт закону, який зареєстрували вчора у Сенаті США.
Чим він важливий для нас?
Документ містить заходи, які мають стримати Путіна від агресії проти України. Підкреслюю – не чекати, поки російські війська вторгнуться на нашу територію (а потім реагувати "занепокоєнням" чи санкціями), а попередити цю небезпеку.
Зробити це автори закону пропонують декількома шляхами:
Перший – надати Україні 450 мільйонів доларів фінансової допомоги на військові потреби, додатково до цього ще 100 мільйонів доларів на такі критичні речі, як протиповітряна оборона та протикорабельні ракети, скоординувавши зусилля Держдепу та Міноборони США з союзниками, надати Україні ключові системи і потужності сумісні з тим обладнанням і боєприпасами, які використовують наші збройні сили.
Другий – збільшити фінансування міжнародної військової освіти та підготовки для українських офіцерів, посилити співпрацю між нашою і американською арміями.
Третій – посилити існуючі обмеження щодо військового співробітництва США і Росії, допоки Путін не припинить окупацію української території.
Четвертий спосіб попередити агресію Кремля, на якому наполягають автори законопроєкту, – накласти негайні санкції проти оператора "Північного потоку-2" компанії Nord Stream AG, оскільки цей трубопровід навмисно покликаний послабити та ізолювати Україну, збільшити залежність Європи від російської енергії, а також підірвати союзників і партнерів США по всій Європі.