Дональд Трамп підтвердив вихід Сполучених Штатів з Договору про відкрите небо, пише AP.

Читайте також Росія звозить артилерію до кордону з Чернігівською областю: фото

Американський президент зазначив, що у нього хороші відносини з Росією, однак вона не дотримується договору.

Поки вони не будуть дотримуватися, ми вийдемо. Але є дуже хороший шанс, що ми можемо досягти нової угоди,
– заявив Трамп.

Він також додав, що США можуть укласти з РФ нову угоду з контролю над озброєннями.

Очікується, що вихід з договору загострить відносини між Сполученими Штатами та Росією, а також розчарує європейських союзників і деяких членів Конгресу.

Коли відбудеться вихід з договору

Його планують через шість місяців, заявив держсекретар США Майк Помпео, пише CNN.

Завтра (22 травня – 24 канал) США повідомлять про рішення вийти з Договору з відкритого неба. Через шість місяців США більше не будуть учасником цієї угоди,
– заявив Помпео.

Держсекретар також підтвердив слова Трампа, що рішення можуть переглянути, якщо РФ знову дотримуватиметься договору. У Пентагоні також стверджують, що за чверть століття Росія зруйнувала довіру.

"З 2017 року США заявляли про численні порушення Росією угоди. Зокрема це стосувалося зменшення радіусу польотів над Калінінградом до 500 кілометрів, що впливає на прозорість у воєнізованному регіоні. А ще обмеження польотів в 10-кілометровій зоні на кордоні Грузії і Росії", – сказав речник Пентагону Джонатан Хоффман.

Дивіться відео сюжету 24 каналу про скасування Договору про відкрите небо:

Що цьому передувало

  • Раніше джерела в Білому домі повідомляли, що президент Дональд Трамп підписав документ про намір США вийти з Договору з відкритого неба. Однак остаточного рішення тоді не було.
  • Щодо цього питання голова комітету Палати представників з міжнародних справ Еліот Енгель звернувся з протестом до радника президента з нацбезпеки. Він зазначив, що вихід США з договору буде корисним лише для РФ.
  • Згодом стало відомо, що Білий дім повідомив партнерів про намір вийти з Договору про відкрите небо через те, що РФ порушує пакт.

Як на це відреагували в Росії

Директор департаменту з питань непоширення та контролю над озброєнням МЗС РФ Володимир Єрмаков прокоментував можливий вихід США з договору, пише "РБК".

За словами Єрмакова, США "давно не позиціюють себе як надійного партнера", виходячи з цього, у Росії є план "Б". При цьому представник російського МЗС закликав дочекатися офіційного підтвердження виходу США з договору.

Заступник голови МЗС РФ Олександр Грушко зазначив, що вихід Вашингтону з договору завдасть удару системі військової безпеки та завдасть шкоди інтересам союзників США.

Що таке Договір про відкрите небо? Міжнародна угода, яку 24 березня 1992 року у Гельсінкі (Фінляндія) підписали представники 23 держав-членів ОБСЄ. Договір встановлює режим відкритого неба, мета якого – забезпечити можливість його учасникам здійснювати обльоти територій один одного.