Спецпредставник США з питань України під час відеобрифінгу з Брюсселя озвучив пріоритетні напрямки співпраці з Україною та висловив підтримку мирним прагненням президента Володимира Зеленського, повідомило "Радіо Свобода".

Читайте також: Волкер прокоментував призначення Зеленського в Адміністрації Президента

Американський дипломат наголосив, що Україна виконала свою частину Мінських домовленостей і додав, що подальший розвиток мінського процесу залежить від Росії.

Щодо надання Україні летальної зброї, Курт Волкер зауважив, що ухвалою Конгресу виділено відповідне фінансування. Відтак це робить можливим надання Україні засобів протитанкової оборони та антиснайперських систем. Він також зазначив, що США надалі готові постачати зброю, якої потребує Україна для самозахисту.

Цей процес може виходити за рамки фінансування ухваленого Конгресом, і здійснюватися через прямі закупівлі зброї самою Україною.

США готові співпрацювати з Україною, так само, як з іншими країнами світу, допомагаючи їм забезпечити свої законні потреби щодо захисту,
– заявив Волкер.

Він також додав, що Сполучені Штати продовжуватимуть проводити консультації з Україною щодо її оборонних потреб.

Курт Волкер наголосив, що Україні життєво необхідно посилити обороноздатність, аби не допустити подальших втрат територій та створити умови для проведення мирних переговорів.

Що відомо про фінансову підтримку США для України?Проектом закону "Про асигнування на потреби Міністерства оборони на 2020 рік" передбачається надання допомоги Україні по лінії Держдепу США, Агентства США з міжнародного розвитку та причетних відомств на загальну суму 445,7 мільйона доларів.

З цієї суми 250 мільйонів доларів виділяється для безпекової допомоги Україні, з яких 50 мільйонів пропонується спрямувати виключно для надання летальної зброї оборонного характеру.