Тому зараз в окупантів порушена комунікація з командуванням, яке віддає накази. Це 24 Каналу зауважив керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко.

Читайте також Перед отриманням F-16 українські військові намагаються послабити російську ППО, − ISW

Позитивні тенденції для України

Олександр Мусієнко зазначив, що станція "Злива" захищала канали зв'язку навіть за умов серйозних перешкод. Її мета – це пришвидшення отримання повідомлень, наказів, команд і так далі. Мовиться про координацію дій підрозділів навіть за умови, якщо порушені інші системи зв’язку.

Відомо, що станція зв'язку "Злива" розміщувалася на території 584-го гвардійського зенітного ракетного полку у місті Клин.

Відповідно батарея зенітно-ракетного комплексу залишається без зв'язку. Порушена координація з командуванням, яке віддає ті чи інші накази. Тому це робить, напевно, неспроможним застосування та використання системи за призначенням. Це не критично, бо ЗРК може працювати. Оскільки радар, командний пункт лишилися цілі,
– пояснив він.

Керівник Центру військово-правових досліджень припустив, що росіяни будуть чекати, коли станція буде замінена. Тому це на деякий час відтерміновує застосування ЗРК. Однак поки він цілий, то придатний для використання.

"Це ж треба пробратися безпосередньо на місце базування цього дивізіону ППО, підпалити та мати доступ. Тому я не виключаю, що вже є агенти безпосередньо і в складі російських військових через ті чи інші обставини. Але вже виконують такі завдання, що свідчить про досить непогані позитивні тенденції для нас", – підкреслив військовий експерт.

Рух "Атеш" знищив станцію зв'язку "Злива": головне

  • Уранці 12 червня стало відомо, що рух "Атеш" здійснив успішну диверсію, знищивши станцію зв'язку Р-441 "Злива" в Московській області. Станція розміщувалася на території 584-го гвардійського зенітного ракетного полку у місті Клин.
  • Ця станція забезпечувала зв'язок у стратегічній та оперативній ланках управління окупаційної армії. Зазначається, що її знищення значно порушило систему управління 584-го гвардійського зенітного ракетного полку, що призвело до ослаблення системи ППО всієї Московської області.
  • Нагадаємо, що нещодавно агенти "Атеш" повідомили, що російські військовослужбовці ППО отримали "рекомендацію" на евакуацію сімей з тимчасово окупованого Криму. Зокрема, там повідомили, що частину російської ППО перевозять до Бєлгородської області.