Зрештою керівники партій попросили чинного лідера продовжити роботу. Вони також подякували 80-річному президентові за те, що він погодився залишитись на посаді.

Читайте також Італія продовжила заборону на в'їзд туристів з України: що відомо

Сім турів голосування

Змінити президента політики намагались упродовж семи турів голосування. Тепер є побоювання, що це може негативно позначитись на політичній стабільності Італії.

Чинний прем'єр країни Маріо Драгі, який сподівався посісти крісло президента, залишився також при старій посаді очільника уряду. Очікують, що фінансові ринки позитивно відреагують на таку політичну картину.

Матареллу обрали у восьмому турі голосування, він набрав необхідних 505 голосів. Його вітали оплесками. Спершу він відмовлявся від посади, але через побоювання загрози політстабільності, таки погодився.

Яку роль має президент в Італії

У політичній системі Італії президент є могутньою фігурою. Він має право призначати прем'єр-міністрів і його часто закликають для вирішення політичних криз.

Також відносини між партіями правлячої коаліції під час виборчого процесу стали гіршими. Вони звинувачували одна одну в тому, що не вдалося знайти спільну фігуру у виборі президента.

Італія є третьою за величиною економікою Єврозони. В середньому раз на рік тут змінюють уряд.

Останні новини Італії

  • Міністр оборони Італії погрожував Кремлю "серйозними наслідками" у разі агресії проти України. Водночас уряд країни готовий активніше долучатися до розв'язання конфлікту.
  • У Римі 14 січня поховали Голову Європейського парламенту Давида Сассолі. Він помер 11 січня. Похорон відбувся з усіма державними почестями.
  • Український режисер Євген Лавренчук перебуває у в'язниці в Італії. Адвокат Альфонсо Татарано розповів, що митець "налаштований рішуче" та тримається "дуже впевнено".