Про це 24 Каналу розповів військовий аналітик Олексій Гетьман. Він згоден із твердженням представника Повітряних сил ЗСУ Юрія Ігната, що в деяких західних виданнях є росіяни, які намагаються вкинути зневіру в ЗСУ.

До теми Новий етап війни, саміт миру та мапа Буданова: до чого Україні готуватись у 2023

Порівнювати це абсолютно недоречно

За словами Гетьмана, коли йдеться про зброю і захист своєї території та об'єктів критичної інфраструктури, то вести розрахунки зовсім некоректно.

Якщо ракета коштує дорожче, ніж дрон, то не будемо його збивати? Хай долетить до критичної інфраструктури? І завдасть шкоди. А ще й люди загинуть… Крім того, багато хто залишиться без світла, зв'язку та життя,
– зауважив Гетьман.

Він додав, що, окрім зенітно-ракетних комплексів, є ще й так звані "зенітно-кулеметні" на кшталт "Гепарда", "Шилки" тощо. Ця техніка стріляє не ракетами, а зі звичайних 30 – 35 міліметрових гармат.

На його думку, ця стаття є досить провокаційною. Тому не дивно, що в командуванні ЗСУ та загалом серед військових її сприйняли негативно.

Як це можна порахувати? Ми що – грошима змагаємося? Це – бізнес? Хто витратить більше грошей – той програв. Дивна стаття. Думаю, що незабаром у виданні вийде щось на кшталт вибачень,
– вважає Гетьман.

Військовий аналітик розкритикував статтю в NYT про ціну іранських дронів та ракет ППО: дивіться відео

Про що писали у статті NYT щодо іранських дронів

  • В перші дні нового року росіяни здійснили кілька атак іранськими дронами-камікадзе по Україні. Збивали безпілотники з усього, чого тільки могли. Там навіть використали системи NASAMS.
  • В The New York Times зауважили, що ціна одного іранського дрона-камікадзе – близько 20 тисяч доларів. А ракети до С-300 – 140 тисяч доларів, а NASAMS – 500 тисяч доларів.
  • Представник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат наголосив, що іранські дрони становлять загрозу для українців. Тому ЗСУ їх збиватимуть усіма наявними силами та засобами.