Про це розповів народний депутат Ярослав Юрчишин в ексклюзивному коментарі 24 Каналу. Раніше ми писали, що голову СБУ Василя Малюка запрошують на слухання до Верховної Ради.

Дивіться також "Посипатися на Бігусі" та триклятий номер: підбірка мемів про стеження за Bihus․Info

Навіщо депутати запрошують Василя Малюка на слухання до Верховної Ради

На тлі тиску на незалежні медіа ми запрошуємо на депутатські слухання голову СБУ Василя Малюка. Хочемо вже найближчими днями відверто поговорити та закликати притягнути до відповідальності всіх винних,
– розповів Юрчишин.

Також нардеп додав: профільний парламентський комітет з питань свободи слова відреагував одразу, направивши депутатські звернення до СБУ (просять відсторонити фігурантів від роботи на час слідства) та ОГП (просять передати цю справу іншому правоохоронному органу, не СБУ).

Як уже відомо, цей кейс буде розслідувати ДБР.

Це ганебно, – народна депутатка про стеження СБУ за журналістами Bihus.info

Народна депутатка від партії "Слуга народу" Євгенія Кравчук в ефірі 24 Каналу засудила стеження за журналістами, назвавши його ганебним. Також вона сказала, що точна дата слухань у Верховній Раді, куди запросили голову СБУ, поки не відома. Депутати проголосували за цю ініціативу, але має бути офіційний лист від парламенту.

Можливо, це буде спеціальний режим засідання – не знаю, наскільки там потрібен доступ до державної таємниці. Мені здається, було б краще, щоб це спілкування можна було потім опублікувати, бо ця тема становить суспільний інтерес,
– сказала вона.

Нагадаємо, журналісти встановили, хто саме стежив за ними. Медійники випустили власне розслідування щодо цього, деталі можна дізнатися на сайті 24 Каналу.