Після програшу у Стокгольмському арбітражі, Коломойський пішов у господарський суд Києва. Про це заявив колишній генпрокурор Руслан Рябошапка в ефірі одного з українських телеканалів.

Читайте також Довести злочин Коломойського без Дубілета неможливо, – Лещенко

Там ще не винесли рішення. Судове засідання призначили на кінець листопада. Наступного дня має зібратись наглядова рада "Нафтогазу". За словами Рябошапки, тоді держава нібито має помиритися з Коломойським і віддати йому ці гроші.

Рішення Стокгольмського арбітражу

Колишній генпрокурор процитував резолютивну частину рішення Стокгольмського арбітражу, де звинувачували олігархів Коломойського і Боголюбова.

  • Зазначено, що інвестиції заявників в Україні, включаючи їхню поведінку щодо отримання контролю над менеджментом "Укрнафти", пов'язані з хабарництвом та корупцією.
  • Це суперечить міжнародній публічній політиці.
  • У суді наголосили, що за наявності корупції у бізнесі, ти не можеш іти в судову інституцію і вимагати там захисту.

Рябошапка стверджує, що чинна влада зупинила всі розслідування щодо махінацій Коломойського в "Укрнафті".

"Замість того, щоб пред'явити підозри і конфіскувати цей газ, віддати українцям, зараз влада шукає способи, як її віддати Коломойському", – запевняє чиновник.

Детальніше про справу

  • Річ у тім, що Коломойський і Боголюбов мали 40,1% акцій "Укрнафти". "Нафтогазу" належало 50% та одна акція компанії.
  • У червні 2015 року акціонери подали позов до Стокгольмського арбітражу. Звинувачували, нібито Україна відібрала газ, видобутий "Укрнафтою".
  • Суди тривали кілька років. Нарешті у лютому 2021 року Стокгольмський арбітраж відхилив багатомільярдний позов Коломойського проти України.