Про це заявив Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг на заході у Берліні. За його словами, Україна ще може вибороти перемогу, оскільки допомога від союзників перебуває у процесі передачі.

Дивіться також Розгортання ядерної зброї у Польщі: Столтенберг прокоментував таку можливість

Велика підтримка вже на шляху

Генсек Північноатлантичного альянсу зазначив, що союзники НАТО не надали Україні ту допомогу, яку пообіцяли раніше. Водночас Сполучені Штати протягом кількох місяців надати Україні фінансування.

Ба більше, постачання європейських боєприпасів набагато нижчі від тих рівнів, які вони раніше обіцяли забезпечити. За його словами, подібні затримки мають негативні наслідки для нашої держави.

Як наголосив Столтенберг, через це Україні не вистачало систем протиповітряної оборони, що дозволило російським ракетам та дронам вражати цілі. Зокрема, українським захисникам не вистачало далекобійних ракет, що дало змогу окупантам зосередити більше сил.

Але для перемоги України ще не пізно, тому що велика підтримка вже на шляху,
– заявив він.

Він також нагадав, що Сполучені Штати виділили понад 60 мільярдів доларів на допомогу нашій державі. Водночас Британія, Німеччина та Нідерланди анонсували нові постачання зброї для України.

"Тепер наш обов'язок - перетворити ці зобов'язання на реальні постачання зброї та боєприпасів – і зробити це швидко", – наголосив Генсек НАТО.

Раніше країни НАТО вирішили поставити Україні ППО

  • Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що очікує нові анонси щодо передачі додаткових систем ППО для України вже найближчим часом. Він зазначив, що країни-члени Альянсу мають такі можливості. Про це Столтенберг повідомив за результатами засідання Ради Україна – НАТО.
  • За його словами, Альянс передивився наявні системи ППО та знайшов засоби захисту для України, у тому числі Patriots. Утім, кількість не називають. Деякі системи ППО модернізують, щоб зробити їх придатними до використання. Загалом можуть надати Patriot або SAMP/T. Країни НАТО, які не мають ППО, можуть надати фінансову допомогу.
  • За словами Столтенберга, Україні потрібні снаряди калібру 155 міліметрів, високоточні засоби ураження і безпілотники, тож союзники мають "дістати зі сховищ" цю зброю.