За словами генерального секретаря НАТО Єнса Столтенберга, в Альянсу наразі немає планів стосовно розміщення ядерної зброї в інших країнах. Про це він заявив під час спільної пресконференції з прем’єр-міністром Великої Британії Ріші Сунаком.

Дивіться також Є больові точки: як можна позбавити Байдена ядерного страху

Розгортання ядерної зброї в інших країнах

Під час пресконференції один із журналістів запитав Генсека НАТО про те, чи ведуться розмови в Альянсі про те, щоб розширити програму спільного використання ядерної зброї.

Цього не планується,
– відповів Столтенберг.

Нагадаємо, що раніше Дуда заявляв про те, що розміщення ядерної зброї у Польщі, вже деякий час є предметом польсько-американських переговорів.

Заяви Дуди про розміщення ядерної зброї у Польщі: що відомо

  • У понеділок, 22 квітня, Дуда заявив про те, що його країна готова до розміщення ядерної зброї на своїй території. Він вказав, що усе через дії Росії, яка в районі Кенігсберга нарощує мілітаризацію, а до Білорусі переміщено ядерну зброю.
  • Відомо, що ця заява не сподобалася прем'єру Польщі Дональду Туску, який під час урядової пресконференції заявив, що з нетерпінням чекає зустрічі з польським президентом.
  • В Кремлі довго не чекали і одразу відреагували на такі заяви польського президента. Представниця МЗС Росії Марія Захарова назвала їх провокативними. Також вона зазначила, що польська влада вже давно веде свою ворожу політику проти Росії.