Президент Польщі Анджей Дуда заявив, що розміщення ядерної зброї в його країні, вже деякий час є предметом польсько-американських переговорів. Зокрема він нагадав, що Росія мілітаризує район Кенігсберга та перемістила ядерну зброю до Білорусі.

Дивіться також Є больові точки: як можна позбавити Байдена ядерного страху

"Ми готові до цього"

Вже деякий час тривають переговори між Польщею та США. На них вирішується питання щодо розміщення ядерної зброї на території Польщі.

Дуда заявив, що він не приховує готовності своєї країни до такого кроку. Він вказав на зростання мілітаризації Росії в районі Кенігсберга та переміщення її ядерної зброї до Білорусі.

Якщо буде таке рішення наших союзників розмістити ядерну зброю в рамках спільного використання ядерної зброї й на нашій території для посилення безпеки східного флангу НАТО, ми готові до цього,
– заявив очільник Польщі.

Дуда наголосив, що його країна є вірним союзником Північноатлантичного альянсу та має зобов'язання в цій сфері, і тому веде спільну політику з іншими членами альянсу.

США готувалися до ядерного удару по Україні: що відомо

  • Журналісти CNN розповіли, що з кінця 2022 року США активно готувалися до можливого ядерного удару з боку Росії по території України. Ця підготовка охоплює можливе використання як тактичної, так і стратегічної ядерної зброї країни-агресорки.
  • За інформацією видання, російські війська могли розглядати можливість використання ядерної зброї після несприятливих розвитків подій на фронті. Крім того, окупанти розглядали варіант використання цієї зброї під фальшивим прапором.
  • Журналісти зазначили, що до цього часу не було виявлено жодних даних розвідки з боку США, що свідчили б про те, що Росія готується мобілізувати свої ядерні сили для здійснення такої атаки.