Про це сьогодні повідомив Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг на пресконференції у Брюсселі, зазначає 24 Канал. Також серед обговорюваних тем – збільшення і пришвидшення надання військової допомоги Україні.

Читайте також Цифра безпрецедентна: генсек НАТО назвав суму допомоги Україні

Міністри оборони країн НАТО можуть обговорити передачу винищувачів

На спільній зустрічі, що відбудеться 14 – 15 лютого, міністри оборони країн НАТО обговорять можливість надання Україні сучасних винищувачів. При цьому, союзники оборонного Альянсу не будуть напряму втручатися у війну Росії в Україні.

Нам потрібно розрізняти два підходи. Одна річ – це те, що ми багато обговорювали минулого року, питання про те, чи має НАТО створити заборонену для польотів зону в Україні та надіслати літаки НАТО, щоб забезпечити її. Тоді це було б прямою участю НАТО. Це зовсім інше, ніж те, що зараз обговорюється, а саме — можливість для країн-членів НАТО поставити літаки українцям, щоб вони могли ними користуватися,
– повідомив Генсек НАТО.

Як пояснив Столтенберг, партнери не виключають передачі ЗСУ бойових літаків, які допоможуть у самозахисті держави. Крім того, він додав, що на порядку денному зустрічі буде збільшення військової допомоги та пришвидшення її доставлення в Україну.

Зверніть увагу Чи зможе зміна генсека НАТО вплинути на допомогу Україні: прогноз ОП

Україні потрібна зброя, щоб захиститися під час нового наступу

Генсек НАТО наголосив на терміновості надання військової підтримки Україні. За словами Столтенберга, Росія вже розпочала свій обіцяний новий масштабний наступ.

Владімір Путін чітко дав зрозуміти, що він не бажає миру. Аби цинічні цілі російського агресора не справдилися, Альянс має діяти рішуче та швидко.

Через майже рік після вторгнення президент Путін не готується до миру. Він розпочинає нові наступи,
– констатував Столтенберг.

Україна має отримати все необхідне для захисту озброєння якнайшвидше. Перемога Росії матиме жахливі наслідки для світу, тому союзники повинні зробити все, аби цьому запобігти.