Столтенберг наголосив, що Альянс готовий до переговорів з огляду на вимоги Кремля щодо додаткових гарантій безпеки від НАТО. Водночас генсек спростував, що НАТО, наприклад, може не прийняти у свої лави Україну.

Зауважте Лавров нахабно запропонував генсеку НАТО Столтенбергу змінити роботу

Ми не підемо на компроміси щодо основних принципів. Ми не можемо поставити під сумнів право НАТО захищати та боронити всіх союзників, а також основний принцип, згідно з яким кожна нація має право обирати свій шлях,
– заявив Столтенберг.

Водночас політик висловив готовність сісти і поговорити з Росією у Раді НАТО – Росія.

"Це суперечить всьому, що забезпечувало мир"

Столтенберг наголосив, що мовиться також про повагу до суверенітету менших країн. За словами Столтенберга, це абсолютно суперечить всьому, що забезпечувало мир і стабільність у Європі після закінчення холодної війни.

"Ця ідея про те, що така велика держава, як Росія, може вирішувати, що можуть, а що не можуть робити менші сусіди, знову повертає поняття сфер впливу", – наголосив генсек НАТО.

Україна хоче взяти участь у саміті НАТО

  • Володимир Зеленський розповів, що Україна може отримати сигнал щодо членства в НАТО вже під час саміту у червні 2022 року.
  • На думку українського лідера, Альянс може запросити офіційний Київ до участі в заході.
  • Зеленський зауважив, що його сподівання щодо такого рішення НАТО – цілком серйозні. Дуже важливо, щоб Україна мала конкретну перспективу.

Що казав Зеленський про вступ України до НАТО в Брюсселі: відео